ماشین کاری چیست

ماشین چیست ؟ دسته‌بندی ماشین‌ها و انواع ماشین‌های

این مقاله در مورد دستگاه‌هایی است که برای انجام وظایف طراحی شده‌اند . برای استفاده‌های دیگر , ماشین را ببینید .یک دستگاه ( یا دستگاه مکانیکی ) یک ساختار مکانیکی است که از قدرت برای اعمال نیرو و حرکت کنترل برای انجام یک اقدام مورد نظر استفاده می‌کند . ماشین‌ها می‌توانند توسط حیوانات و مردم ، به وسیله نیروهای طبیعی مثل باد و آب ، و بوسیله نیروی شیمیایی ، حرارتی یا الکتریکی هدایت شوند و شامل یک سیستم از مکانیزم‌هایی هستند که ورودی محرک را برای رسیدن به کاربرد خاص نیروهای خروجی و حرکت شکل می‌دهند . آن‌ها همچنین می‌توانند شامل کامپیوترها و حسگرها باشند که عملکرد و حرکات برنامه را کنترل می‌کنند که اغلب آن‌ها را سیستم‌های مکانیکی می‌نامند.ماشین کاری چیست

قیمت نبشی

  • فیلسوفان طبیعی رنسانس شش دستگاه ساده را شناسایی کردند که عبارت بودند از دستگاه‌های اولیه که بار را در حرکت قرار می‌دادند ، و نسبت نیروی خروجی به نیروی ورودی را محاسبه می‌کردند که امروزه به عنوان مزیت مکانیکی شناخته می‌شود.
  • ماشین‌های مدرن سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که شامل عناصر ساختاری ، سازوکارها و اجزای کنترل هستند و شامل واسطه‌ای برای استفاده مناسب می‌باشند . نمونه‌هایی از این نمونه‌ها عبارتند از: گستره وسیعی از وسایل نقلیه ، مانند اتومبیل‌ها ، قایق‌ها و هواپیماها ؛ لوازم خانگی ، حمل و نقل هوایی و سیستم‌های حمل و نقل آب ؛ همچنین ماشین‌آلات کشاورزی ، ابزارهای ماشینی و سیستم‌های اتوماسیون کارخانجات و روبات‌ها .
  • طراحی ماشین بخش مهمی از کاربردهای مهندسی است ، اما یک ماشین چیست ؟ ماشین تدبیر است که شامل قطعات ثابت و قطعات متحرک ترکیب‌شده با هم برای تولید ، تبدیل یا بهره‌برداری از انرژی مکانیکی است . تمام ماشین‌ها از اجزا یا قطعات و واحدها ساخته شده‌اند . هر آلمان بخش جداگانه‌ای از ماشین است و ممکن است به طور جداگانه و در مونتاژ طراحی شده‌باشد . هر عنصر به نوبه خود می‌تواند یک قسمت کامل باشد و یا از چند قطعه کوچکی تشکیل شود که با اتصال ، جوشکاری و غیره به هم متصل می‌شوند.

آشنایی با آهن و انواع قیمت آهن

 چند مثال از این ماشین‌ها آورده شده‌است :

  1. lathe : از انرژی مکانیکی برای بریدن فلزات استفاده می‌کند . انواع دیگر ابزارهای ماشین نیز همین کار را انجام می‌دهند .
  2. Turbines  : آن‌ها انرژی مکانیکی تولید می‌کنند .
  3.  Compressors   : آن‌ها از انرژی مکانیکی برای فشرده کردن هوا استفاده می‌کنند .
  4. موتورها : آن‌ها سوخت مصرف می‌کنند و انرژی مکانیکی تولید می‌کنند .
  5. Refrigerators  : دستگاه‌های تهویه هوا : آن‌ها از مهندسی مکانیک برای تولید اثر خنک‌کننده استفاده می‌کنند .
  6. شستن ماشین‌ها : آن‌ها از انرژی مکانیکی برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کنند .

دسته‌بندی ماشین‌های با در نظر گرفتن کاربردهای مختلف ماشین‌ها ، آن‌ها به سه نوع اصلی طبقه‌بندی می‌شوند :

استعلام فوری قیمت ناودانی

ماشین‌هایی که انرژی مکانیکی تولید می‌کنند : ماشین‌های تولید انرژی مکانیکی نیز به عنوان محرک‌های اصلی تولید می‌شوند . این ماشین‌ها نوعی انرژی مثل گرما ، هیدرولیکی ، الکتریکی و غیره را به انرژی یا کار مکانیکی تبدیل می‌کنند . معروف‌ترین مثال این ماشین‌ها موتور احتراق داخلی است که در آن انرژی شیمیایی سوخت به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود که به نوبه خود به کار مکانیکی به شکل چرخش چرخ‌ها تبدیل می‌شود . نمونه‌های دیگری از این گروه از ماشین‌ها ، توربین‌های گازی ، توربین‌های آب ، موتور بخار و غیره هستند .ماشین‌هایی که انرژی مکانیکی را تغییر می‌دهند : این ماشین‌ها تبدیل به ماشین می‌شوند چون انرژی مکانیکی را به شکل دیگر انرژی مثل برق ، انرژی هیدرولیکی و غیره تبدیل می‌کنند .ماشین‌هایی که از انرژی مکانیکی استفاده می‌کنند : این ماشین‌ها انرژی مکانیکی دریافت می‌کنند و از آن برای کاربردهای مختلف استفاده می‌کنند . برخی از این ماشین‌ها ماشینی هستند که از انرژی مکانیکی برای بریدن فلزات و ماشین لباس‌شویی استفاده می‌کند که از چرخش روتور برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کند.ماشین کاری چیست

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *