چگونه فولاد ساخته می شود

فولاد در درجه اول با استفاده از یکی از دو روش تولید می شود:

استعلام روزانه قیمت ورق A283

  • کوره بلند یا کوره قوس الکتریکی.

کوره بلند اولین مرحله در تولید فولاد از اکسیدهای آهن است. اولین کوره های بلند در قرن 14 ظاهر می شوند و روزانه یک تن تولید می کنند. حتی اگر تجهیزات بهبود یافته و می توان به نرخ تولید بالاتری دست یافت ، فرایندهای داخل کوره بلند به همان شکل باقی می مانند. در کوره بلند از کک ، سنگ آهن و سنگ آهک برای تولید آهن خوک استفاده می شود.زغال سنگ قسمت اصلی فرآیند کک سازی است. ذغال سنگ خرد شده و به صورت پودر در می آید و سپس در کوره شارژ می شود و در غیاب اکسیژن تا حدود 1800 درجه فارنهایت گرم می شود. با گرم شدن اجاق ، ذغال شروع به ذوب شدن می کند بنابراین بیشتر مواد فرار مانند روغن ، تار ، هیدروژن ، ازت و گوگرد از بین می رود. ذغال پخته شده که کک نامیده می شود ، پس از 18 تا 24 ساعت از زمان واکنش از اجاق خارج می شود. کک خنک شده و به قطعات مختلف از یک اینچ تا چهار اینچ تبدیل می شود. کک یک سنگ سیاه متخلخل و سخت از کربن غلیظ (حاوی 90 تا 93 درصد کربن) است که دارای مقداری خاکستر و گوگرد است اما در مقایسه با زغال سنگ خام بسیار قوی است. قطعات قوی کک با مقدار انرژی بالا نفوذ پذیری ، گرما و گازهایی را فراهم می کند که برای کاهش و ذوب سنگ آهن ، گلوله ها و پودر لازم است.اولین کوره های قوس الکتریکی (EAF) در اواخر قرن نوزدهم ظاهر شدند. استفاده از EAF گسترش یافته و اکنون تقریباً 2/3 تولید فولاد در ایالات متحده را تشکیل می دهد. EAF با کوره بلند متفاوت است زیرا با استفاده از جریان الکتریکی برای ذوب فولاد قراضه و یا آهن مستقیم کاهش یافته ، فولاد تولید می کند. EAF از فولاد ضایعات و برق برای تولید فولاد مذاب استفاده می کند.

تاثیر نوسانات بازار در قیمت میلگرد

  • خطوط جریان فولادی:

اساس سرباره سنگ آهک است که به عنوان ماده کمکی در تولید آهن و فولاد استفاده می شود.گرچه ممکن است سنگ آهک با تولید آهن و فولاد ارتباطی نداشته باشد ، اما در واقع یک ماده کمکی ضروری است که در طی فرایند تولید اضافه می شوددر طی فرآیند کاهش سنگ آهن ، حذف سیلیس ، آلومینا (Al2O3) و سایر اجزای غیر آهنی موجود در سنگ آهن ضروری است. سنگ آهک اضافه شده با این اجزاuses فیوز می شود و نقطه ذوب آنها را کاهش می دهد ، جدا کردن آنها از آهن و بازیابی آنها آسان تر می شود. این ماده بهبود یافته سرباره است.

قیمت پروفیل

چه فرایندی که باعث تولید سرباره آهن و فولاد می شود :

سرباره آهن و فولاد را می توان به طور کلی در سرباره کوره بلند که هنگام ذوب و کاهش سنگ آهن در کوره بلند تولید می شود ، و سرباره ساخت فولاد که در طی فرآیند های ساخت فولاد برای اصلاح اجزای آهن تولید می شود ، طبقه بندی کرد.سرباره کوره بلند ترکیبی از سیلیس و سایر اجزای غیر آهنی سنگ آهن ، خاکستر حاصل از کک است که به عنوان ماده کاهنده استفاده می شود و ماده کمکی سنگ آهک است. از آنجا که وزن مخصوص آن از آهن خوک کمتر است ، در طی فرآیند گرمایش ، سرباره مذاب بالاتر از آهن خوک بالا می رود و اجازه می دهد تا آن به راحتی جدا و بازیابی شود.سرباره تولید فولاد با فرایندی ایجاد می شود که آهن خوک تولید شده توسط کوره بلند را به فولادی سخت و بسیار کارا تبدیل می کند. سرباره مبدل ، ماده اکسید شده ای است که هنگام افزودن آهک و سایر مواد کمکی و دمش اکسیژن بر روی آهن خوک تولید می شود تا کربن ، فسفر ، گوگرد و سایر اجزای آن را از آهن خوک خارج کرده و آنرا تصفیه کرده و فولاد قوی تولید کند. نوع دیگر سرباره ساخت فولاد ، سرباره کوره قوس الکتریکی ، هنگام ذوب و تصفیه قراضه آهن تولید می شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *