آپدیت قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

ورق ST52 یکی از رایج ترین انواع ورق فولادی در صنایع مختلف به شمار می رود از آن جایی که فولاد ST37 و ST52 از معروف‌ترین انواع فولادها هستند در این قسمت به معرفی محصولات فولادی از این نوع و به طور خاص در مورد ورق سیاه قیمت ورق ST52، روش خرید ورق سیاه صنعتی و در مورد ویژگی های فنی و مکانیکی آن صحبت خواهیم کرد. برای استعلام قیمت فوری انواع مقاطع فولادی می توانید لیست قیمت ورق سیاه کربنی و ورق فولادی ST52 را بر اساس نام کارخانه سازنده و ویژگی های آن در جدول مشاهده کنید.

ورق ST52 و روش تولید آن

در کارخانه ها برای تولید انواع مقاطع فولادی از روش‌های ریخته گری یا نورد استفاده می‌شود نورد کاری به دو شکل نورد گرم و یا نورد سرد انجام می‌گیرد برای تولید ورق فولادی ST52 از نبرد کاری جرم استفاده می‌شود که در آن فولاد درون کوره تا دمای بالای ۱۱۰۰ درجه حرارت داده شده و سپس تحت غلتک کاری و نورد قرار می‌گیرد تا ضخامت آن کم و طول آن افزایش پیدا کند. فرایند گرم کردن فولاد و غلتک کاری آن قدر ادامه پیدا می‌کند تا ورق فولادی به شکل و ابعاد و ضخامت مورد نظر برسد سپس آن را در طول های دلخواه برش داده و از خط تولید خارج می‌کند تا در دمای معمولی اتاق به آرامی سرد شود. این ورق به خاطر دمای بالا غلتک کاری فشار و کشش و پرداخت فلز دچار پوسته پوسته شدن اکسیژن شدن سطحی و آلودگی های دیگر می شود بنابراین ظاهری کدر مات و سیاه رنگ دارد این دلیل است که به آن ورق سیاه نیز گفته می شود البته نام دیگر این ورق سیاه در بازار ورق آهنی نیز می باشد. معمولاً ورق‌های فولادی سیاه را بعد از خروج از خط تولید وارد مرحله اسید شویی می‌کنند تا آلودگی های سطحی و پوسته‌پوسته شدن های آن از بین رفته و ورق ظاهری صاف و براق و صیقلی به خود بگیرد تا مورد استفاده در صنایع مختلف باشد اسید شویی علاوه بر زیبایی ظاهری ورق باعث افزایش طول عمر و نگهداری محصول نیز می‌شود.

قیمت ورق st52

در روش نورد کاری سرد بدون حرارت دادن فولاد ورقه های نیمه آماده و فولاد های مخصوص را در دمای اتاق تحقیق غلتک کاری با غلتک های بزرگ و قوی قرار می دهند تا به شکل محصول مورد نظر تبدیل شود توجه داشته باشید که نوع فولاد و غلتک های استفاده شده در نورد کاری سر متفاوت خواهد بود با نوع فولاد و نوع غلتک های استفاده شده در نورد کاری گرم. معمولاً برای نورد سرد از فولاد آلیاژ ST12,ST13,ST14 استفاده می شود این آلیاژ های فولادی دارای قابلیت فرم دهی در حالت سرد بالایی هستند و البته دقت داشته باشید که آلیاژهای فولاد فوق دارای تاریخ انقضا بوده و هنگام خرید باید حتماً به تاریخ انقضای آن دقت داشته باشید زیرا اگر مدت نگهداری آن‌ها بیش از ۶ تا ۱۸ ماه باشد، برخی از این فولادها در انبار دچار فرسایش می‌شوند و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند.

معمولاً محصولات فولادی نورد سرد دارای ابعاد کوچک‌تر و ظرافت دقیق‌تر و بهتری هستند از نظر کیفیت نیز به استحکام بالاتری نسبت به محصولات گرم نورد دارند.

ویژگی های فنی و مکانیکی ورق ST52

در ترکیب شیمیایی فولاد این ورق عناصر فسفر گوگرد سیلیسیوم کربن منگنز تیتانیوم نیوبیوم و وانادیوم وجود دارد. فلز پایه در این فولاد آهن است؛ و درصد هر یک از عناصر فوق به ترتیب برابر است با 0.045%,0.045%, 0.55%,0.24%,1.6%,0.03%,0.03%,0.05%

ویژگی هایی که هر یک از این عناصر برای فولاد به ارمغان می‌آورند به صورت زیر است.

مقدار کربن هر چه کمتر قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری بیشتر خواهد بود و فولاد نرم تر می شود.

افزایش منگنه باعث افزایش سختی افزایش سختی پذیری افزایش نقطه تصمیم و استحکام نهایی فولاد می‌شود. سیاسیون مهم‌ترین عنصر در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است. گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری می‌شود و فسفر علاوه بر افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری باعث افزایش استحکام در حالت گرم نیز خواهد شد.

بنابراین فولاد st۵۲ خواص مکانیکی خود را که شامل چگالی ۸ ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای سخت شدن و دمای تمپرینگ ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی‌گراد و دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد و درصد ازدیاد طول شکست ۲۲ خود را به ورق ST52 ارث می‌دهد.

بنابراین و رقص سیاه صنعتی یعنی ورق فولادی اصلی ۵۲ دارای قابلیت جوشکاری بالا استحکام پیچش و همش بالا دارای قابلیت پرس کاری و ماشین‌کاری بالا دارای قابلیت ارتجاعی بالا و میزان تحمل وزن آن نیز بالا می باشد بنابراین یک فلز مناسب برای کاربردهای ساختمانی و صنعتی به شمار می رود.

قیمت ورق st52

مهم ترین کاربرد های ورق ‏ST52 آهن رسان

در دسته ورق های ساختمانی که از ورق ST33 شروع می‌شود و به ST52 قطع می‌شود، ورق ST37 نظر خاصیت مکانیکی بسیار شبیه به ورق سیاه صنعتی می‌باشد ورق ST37 در بازار به نام ورق سیاه معمولی نیز شناخته می‌شود فولاد پر کاربرد دیگر در این دسته st44 است.

در این دسته مقدار کربن در فولاد از کم به زیاد تغییر می‌کند بنابراین نرمی فولاد ST33 بیشتر از فولاد ST52 می‌باشد. این گروه از فولادها به نام فولادهای کم آلیاژ ساختمانی نیز شناخته می شود و حروف st ابتدای نام آن‌ها نشان دهنده ساختار فولاد کربنی و ساختمانی بودن آن است عددی که در کنار استیل نوشته می شود به معنی حداکثر میزان استحکام کششی فولاد می باشد. بر این اساس ورق ST52 هم در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی و هم در صنایع مثل ساخت قطعات ماشین آلات صنعتی ساخت خودرو تجهیزات بالابر توربین‌های بادی خطوط لوله انتقال تحت فشار ساخت مغازه سازه های عمرانی مهندسی سازه های زیرزمینی سازه های پل و سازه‌های دریایی انواع کانتینر جرثقیل بازویی بیل مکانیکی و امثال این‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده ورق ST52 در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و کارخانه اکسین اهواز می باشد بخشی از نیاز صنایع در بازار از طریق واردات محصول از کشورهایی مثل اوکراین کره چین آلمان و روسیه تأمین می شود.

ورق صنعتی

قیمت ورق st52  آهن رسان وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت ورق آلومینایز ورق st52 چیست قیمت ورق a516 قیمت ورق st37 قیمت ورق st52 در کانال تلگرامی آهن رسان اکسین اهواز  قیمت ورق روغنی آهن  قیمت ورق st52 وارداتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن قیمت  در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir ورق آهن سفید قیمت ورق گیلان قطعات ورق st52 اصفهان  قیمت ورق st52 وارداتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st 32 قیمت ورق کاویان مشخصات ورق st52 ورق st52 اصفهان قیمت ورق  st37 ورق st52 کاویان در کانال واتساپ آهن رسان  قیمت ورق گالوانیزه برای کابینت قیمت آهن کیلویی قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت ورق آهن قیمت پروفیل قیمت آهن دست دوم قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن ۱۴ اصفهان اصفهان آهن رسان  لیست آهن فروش اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت آهن ساختمان سازی قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق آهن اهن قیمت آهن کیلویی قیمت اهن قیمت آهن اصفهان امروز قیمت ورق st37 قیمت ورق st52 اکسین اهواز را از آهن رسان استعلام بگیرید.

نکات مهم در هنگام خرید ورق ST52

قبل از خرید ورق از استاندارد بودن آن باید اطمینان حاصل نمود که یکی از این راه ها تست UT می باشد. التراسونیک که در آن امواج صوتی با فرکانس بالا به درون محصول فولادی هدایت می‌شوند و مشکلات سطحی و زیر سطحی آن را مشخص می سازند این مشکلات شامل تورفتگی تورق، ترک انقباض حفره‌ها پوسته‌شدن ها خلل و فرج پیوستگی ناقص و امثال آن‌ها است. توجه داشته باشید که تست التراسونیک برای ورق‌های ST52 با ضخامت بالاتر از ۵۰ میلی‌متر ضروری می باشد.موضوع دیگر نرمالایز بودن ورق ST52 است که با علامت n در انتهای نام آن مشخص می‌شود به عنوان مثال st52-3n به معنای ورق ST52 درجه سه و نرمالیزه شده می باشد.