خوردگی گالوانیک چیست

خوردگی گالوانیک که به آن خوردگی دو فلزی نیز گفته می شود ، یک مشکل رایج در هنگام استفاده از فولادی است که گالوانیزه نشده است. قیمت ناودانی مگا استیل در مشهد در خوردگی گالوانیک ، دو نوع مختلف فلز متصل شده توسط یک محلول رسانای مشترک با سرعت های مختلف تحلیل می روند ، یک فلز اکسیداسیون دیگری را تسریع می کند.خوردگی گالوانیک چیست

خوردگی گالوانیک چیست

خوردگی گالوانیک در کجا یک مشکل است

خوردگی گالوانیک اغلب در جوشکاری ها دیده می شود. فلز پایه و فلز جوش یکسان نیستند. آنها در هنگام تماس با محلولی که الکترون تولید می کند یا می تواند الکتریسیته را هدایت کند ، مانند آب نمک یا باران اسیدی ، پتانسیل های مختلفی برای آزاد سازی و دریافت الکترون دارند.خوردگی گالوانیک چیست.

قیمت روز ورق سیاه در تهران

قیمت ورق سیاه ۲میل قیمت گذاری آهن رسان  قیمت ورق سیاه در بورس قیمت ورق آهن کیلویی آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه 1.5 میل قیمت ورق فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه گیلان  قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه ۲میل نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/st37/قیمت ورق آهن کاویان قیمت ورق سیاه در بورس قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق گیلان قطعات در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

  1. یک فلز به راحتی الکترون می دهد. تبدیل به آند می شود. فلز دیگر به راحتی الکترون را می دهد. کاتد می شود.
  2. فلز آند با کاتیون در محلول رسانا ترکیب می شود بنابراین باعث ایجاد زنگ زدگی و سایر ترکیبات شیمیایی می شود. ریزساختار فلز خراب می شود. انواع مختلف تیرها فلز کاتد الکترونها را از فلز آند دریافت می کند و خراب نمی شود.
  3. خوردگی گالوانیک می تواند باعث از کار افتادن جوش شود. این یک مشکل رایج در سیستم عامل های روغن و سایر تاسیسات آب نمک است. اما خوردگی گالوانیک فقط مشکل محیط های دریایی نیست.

سایر شرایطی که خوردگی گالوانیک رخ می دهد: محیط های آب شور

خوردگی گالوانیک فقط هنگام قرار دادن قطعات فولادی در محیط های آب شور اتفاق نمی افتد. همچنین می تواند هنگام عبور آب نمک از لوله های فولادی رخ دهد.بسیاری از فرآیندهای صنعتی وجود دارد که نیاز به حذف یا چرخش مجدد آب نمک دارد. همچنین شرایطی وجود دارد که آب شیرین می تواند موقتاً شور شود ، مانند آب لوله کشی در تابستان یا در هنگام خشکسالی.قرار گرفتن مداوم در محیط رسانا باعث خوردگی گالوانیک درون لوله ها می شود ، حتی اگر از فولاد گالوانیزه باشند. و استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن باکتری ها و سایر حیوانات میکروبی برای خالص نگه داشتن آب نیز منبع خوردگی گالوانیک است.اما خوردگی گالوانیک فقط وقتی فلز در معرض نمک قرار می گیرد رخ نمی دهد. همچنین می تواند در یک محیط با CO2 بالا رخ دهد.خوردگی گالوانیک چیست

سایر شرایطی که خوردگی گالوانیک رخ می دهد: محیط دی اکسید کربن

دی اکسید کربن رسانا نیست. با این حال ، CO2 می تواند با آب موجود در هوا ترکیب شده و اسید کربنیک ایجاد کند. کربنات حاصل از اسید کربنیک می تواند الکترون ها را از فلز گرفته و ترکیباتی را ایجاد کند که آن را شکننده می کند. انواع مختلف تیرچه سقف کدامند درصورتی که CO2 با دو نوع مختلف فلز تماس پیدا کند ، یکی تبدیل به آند می شود ، و خورده می شود ، در حالی که دیگری کاتد می شود ، بنابراین به اندازه دیگری آسیب نمی بیند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

CO2 همچنین می تواند جوش ها را خراب کند. به یاد داشته باشید که فلزات لازم نیست که با هم جوش داده شوند تا یک خوردگی گالوانیک باشد. در هر زمان دو فلز مختلف در تماس هستند ، همیشه “انتقال” پتانسیل خوردگی از یک فلز به فلز دیگر وجود دارد.یک عضو فلز از کار می افتد ، اما ممکن است یک عضو فلزی مجاور در شرایط خوبی باشد. بازرساني كه به كليه اعضاي يك مجمع نگاه دقيق ندارند ممكن است مشكل را از دست بدهند و قبل از خراب شدن يك ساختار ، درمورد اقدامات اصلاحي موفق نشوند.خوردگی گالوانیک چیست

راه حل این مشکل چیست

خوردگی گالوانیک هنگامی که از فولاد برای لوله استفاده می شود می تواند یک مشکل بزرگ باشد. وقتی فولاد برای اعضای پل و ساخت کارخانه ساخته می شود می تواند یک مشکل باشد.در دماهای بالاتر مشکل از این بدتر است. وقتی فلز در معرض سطوح بالاتر دی اکسید کربن محیط قرار گیرد ، خوردگی بیشتری وجود دارد. اما ، این بدان معنا نیست که هیچ کاری نمی توانید انجام دهید:

دستگاه گالوانیک آهن رسان

چیست در وبلاگ سایت آهن رسان روش های مقابله با خوردگی گالوانیک خوردگی چیست جدول پتانسیل خوردگی فلزات جدول سری گالوانیک پتانسیل خوردگی چیست خوردگی آهن حفاظت کاتدی فرمول محاسبه سرعت خوردگی جدول پتانسیل خوردگی فلزات جدول سری گالوانیک روش های مقابله با خوردگی گالوانیک خوردگی گالوانیک استنلس استیل دستگاه گالوانیک چیست پتانسیل خوردگی چیست خوردگی فولاد در کانال قیمت گذاری آهن رسان  روش های مقابله با خوردگی گالوانیک جدول پتانسیل خوردگی فلزات خوردگی گالوانیک استنلس استیل جدول سری گالوانیک خوردگی چیست خوردگی آهن پتانسیل خوردگی چیست خوردگی روی جدول پتانسیل خوردگی فلزات روش های مقابله با خوردگی گالوانیک جدول سری گالوانیک خوردگی گالوانیک استنلس استیل خوردگی فولاد فرمول محاسبه سرعت خوردگی خوردگی شیاری خوردگی چیست در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irبارگذاری شده است.

می توانید یک بافر بین انواع مختلف فولاد نصب کنید.

می توانید در معرض الکترولیت ها قرار بگیرید. یک پوشش ضد آب روی فولاد قرار دهید. از آب بندی برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ترک ها ، به ویژه ترک در قسمت های متحرک استفاده کنید. قیمت نبشی صنایع فولاد در تهران اطمینان حاصل کنید که قطعات منبسط نمی شوند تا مواد شیمیایی خورنده به سطح آنها نچسبند.خوردگی گالوانیک چیستاز قطعات فولادی با گالوانیزه روی محافظت کنید. یک پوشش نازک روی ، یک آند قربانی را فراهم می کند که فلز را که کاملاً پوشانده است نگه می دارد.گالوانیزه همیشه پاسخی برای جلوگیری از خوردگی گالوانیک نیست. این فقط معمولاً پاسخی برای نگهداری سازه های فلزی برای دهه ها ، حتی در محیط های خورنده است. قیمت هاش سبک 16 ذوب آهن در تهران برای همه نیازهای خود در زمینه گالوانیزه ، امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانیم در پروژه شما به شما کمک کنیم.خوردگی گالوانیک چیست