قیمت پروفیل 2 در مشهد

پروفیل یک محصول فولادی پرکاربرد است که کاربردهای ساختمانی و صنعتی دارد. این محصول چندین مدل مختلف داشته و در کارخانه های زیادی تولید و عرضه می شود. از نظر ابعاد، اندازه، ساختار، استاندارد و ویژگی های فنی و مکانیکی این محصول می توان دسته بندی های مختلفی برای آن در نظر گرفت. به دلایلی همچون مقاومت بالا، استحکام بیشتر و خصوصیات بهتر فولاد نسبت به فلزات دیگر، معمولا اغلب پروفیل های صنعتی و ساختمانی از فولاد و آلیاژهای مختلف آن ساخته می شود. در این نوشته به طور کامل این محصول را مورد بررسی قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.قیمت پروفیل 2 در مشهد 

قیمت پروفیل 2 در مشهد

انواع و کاربرد پروفیل آهن رسان

ابتدا لازم است که توضیحی در مورد این محصول ارائه دهیم و آن را شرح دهیم. پروفیل به محصول و مقطع فولادی گفته می شود که دارای سطحی ثابت در طولی مشخص باشد. این محصول می توان دارای شکل های متنوعی باشد که هر یک کاربردهای خاصی دارند. مثلا از آن در ساخت محصولات صنعتی و ساختمانی مثل درب و پنجره، میز و صندلی، کمد، ماشین آلات صنعتی و .. استفاده می شود.

از نظر نوع کاربرد این محصول دو نوع دارد: پروفیل یا کاربرد صنعتی دارد یا کاربرد ساختمانی و ساختاری دارد.

پروفیل (نیمرخ) هایی که در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرند مثل قیمت پروفیل در مشهد  تیرآهن، تسمه، میلگرد، چهارپهلو، هاش، ناودانی، نبشی، درب کرکره برقی، درب و پنجره، لوله، قوطی، پروفیل UPVC ، پروفیل سپری، Z، پروفیل آبرو، لنگه دری، چهارچوبی و … .

پروفیل های صنعتی که در سازه های عظیم، پل ها و سدها، صنایع نظامی، تبلوهای تبلیغاتی بزرگ و ساخت تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مقاطععی مربع و مستطیل شکل توخالی در ابعا، ضخامت و استانداردهای مختلف هستند.

کارخانه ها و تولیدکنندگان مقاطع فولادی که انواع پروفیل و نیمرخ را تولید و عرضه می کنند در ایران شامل کارخانه جهان پروفیل پارس، شرکت نورد لوله یاران، لوله و پروفیل صابری، تهران شرق، فولاد هیربد، ساوه و .. می شود.قیمت پروفیل 2 در مشهد

معمولا پروفیل های صنعتی دارای ابعاد و وزن بالاتری هستند. این محصولات گران تر از نوع ساختمانی بوده و میزان تحمل بار بیشتری را می توان از آن ها انتظار داشت.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

بر اساس وزن نیز دو دسته بندی برای پروفیل ها وجود دارد:

پروفیل ها می توانند از فلزات و آلیاژهای فلزی مختلفی تولید شوند. این محصولات بر اساس جنسی که دارند ممکن است وزن متفاوتی حتی در سایز یکسان داشته باشند زیرا همانطور که می دانید چگالی فلزات مختلف با هم تفاوت دارد.

یک دسته بندی دیگر از پروفیل ها وجود دارد: 1- پروفیل های باز 2- پروفیل های بسته

کاربرد انواع پروفیل در صنایع

از این مقاطع فولادی جالب که در موردشان توضیحاتی دادیم برای افزایش استحکام ساختمان ها و سازه ها، برای ساخت چهارچوب های درب و پنجره و برخی لوازم و تجهیزات، برای ساخت و ایجاد پوشش و محکم کردن سقف سوله ها، انبارها و سازه  های دیگر، ساخت نرده ها، کناره راه پله ها ،حسارکشی ها، ساخت ستونها و دیوارها،  برای ساخت قاب ها و چهارچوب های بزرگ و کوچک صنعتی، کاربردشان در خودروسازی، کشتی سازی، پایه میز و صندلی  و…، استفاده می شود.قیمت پروفیل 2 در مشهد

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره

در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت پروفیل مشهد قیمت پروفیل در خین عرب مشهد قیمت نبشی در مشهد فروش قوطی صنعتی در مشهد قیمت قوطی در مشهد قیمت قوطی ۱۴ در مشهد قیمت آهن در مشهد قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل امروز فروش قوطی صنعتی در مشهد قیمت آهن در مشهد قیمت نبشی در مشهد نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت قوطی ۱۴ در مشهد قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره   در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت پروفیل آهن آنلاین نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل اصفهان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل در خین عرب مشهد قیمت پروفیل مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

پروفیل چگونه ساخته می شود

این محصول از فلزات مختلفی ساخته می شود برای تولید آن از روش هایی مثل نوردکاری سرد و گرم، ریخته گری، روش های ذوبی، ترانسی، ترمکس و آلیاژی استفاده می شود. در این روش ها پروسه ساخت، تجهیزات، ابزار و ماشین آلات متنوعی مورد کاربرد هستند و هزینه ساخت متفاوت خواهد بود.

نوردکاری از روش های رایج برای ساخت مقاطع فولادی به شمار می رود.

نوردکاری سرد برای ساخت پروفیل هایی که نیاز به داشتن ابعاد دقیق، ظریف و دارای گوشه های تیز باشد، مقاطعی که نیاز به سختی بالاتری دارند و معمولا سایز و ابعاد کوچکتری دارند.قیمت پروفیل 2 در مشهد

نوردکاری گرم برای ساخت پروفیل هایی مورد استفاده قرار می گیرد کهدر آنها دقت بالای ابعادی اهمیت زیادی نداشته باشد، ظرافت ، تمیزی سطحی و گوش های تیز نیز خیلی مهم نباشد مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این مقاطع در سایز و ابعاد بالا و بزرگ هستند.

جنس پروفیل معمولا از فولاد است اما همین نوع فولادی نیز با توجه به آلیاژهای مختلفی که دارد می تواند بسیار متنوع باشد. مثلا پروفیل فولاد کربنی ساده، پروفیل گالوانیزه، پروفیل ضد زنگ با گریدهای مختلف، پروفیل نسوز،  پروفیل آلومینیومی، پروفیل کامپوزیتی و … همه انواع نیمرخ فلزی محسوب می شوند.قیمت پروفیل 2 در مشهد