قیمت پروفیل

امروزه از پروفیل در صنعت‌های مختلفی استفاده می‌شود، یکی از مهم‌ترین این صنعت‌ها را می‌توان صنعت ساختمان سازی در نظر گرفت. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند یک دسته بندی کلی این محصولات را می‌توان دسته بندی برای اساس سبک و سنگین بودن  محصول در نظر گرفت. این دو دسته از محصولات در بازار با نام پروفیل سبک و سنگین شناخته می‌شوند در این مطلب قصد داریم در رابطه با این دو دسته از محصولات اطلاعاتی را ارائه دهیم.همان طور که گفته شد این محصول استفاده و کاربردهای مختلفی در صنعت ساختمان دارند. تنها مورد استفاده از این محصولات استفاده از آن در صنعت ساختمان نیست و به خوبی می‌توان کاربردهای این محصولات را در صنایع دیگری مانند، ماشین سازی، نظامی و غیره مشاهده کرد. اگر علاقه‌مند هستید که بدانید این دسته بندی بر اساس چه پارامترهایی انجام شده است و چرا به این دو دسته محصول سبک و سنگین می‌گویند و همچنین چه کاربردهایی این دو دسته محصول دارند خواندن ادامه مطلب را از دست ندهید.

قیمت پروفیل

پروفیل سنگین آهن رسان چه کاربردی دارد؟

قبل از این که در رابطه با کاربرد این دسته از محصولات صحبت کنید نیاز است که اطلاعاتی در رابطه با چیستی این محصول ارائه دهیم. در طراحی و ساخت این دسته از محصولات از نوعی ورق استفاده می‌شود که ضخامت این ورق بیشتر از یک و نیم میلی متر است. در حالت کلی به محصولی که از این نوع ورق استفاده شود پسوند سنگین اضافه خواهد شد. نوع سنگین این محصول در دو نوع صنعتی و ساختمانی طراحی و تولید می‌شود. هر کدام از این دسته از محصولات برای کاربردهای مشخصی طراحی و تولید می‌شوند. از این نوع محصول ساخته شده استفاده‌های فراوانی در صنعت ساختمان سازی و صنعت خودرو سازی می‌شود.

کاربردهای پروفیل سنگین در صنعت

همان طور که مشخص شده این دسته از محصول دارای کاربردهای فروانی است که بسته به آن که مورد استفاده شما چه خواهد بود ضخامت و کیفیت محصول متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال محصول مورد استفاده در طراحی و ساخت درب و پنجره یک ضخامت مشخصی دارد. در ادامه به بررسی کاربردهای این نوع محصول خواهیم پرداخت.

طراحی و ساخت درب و پنجره

اولین استفاده از این دسته از محصول را می‌توان در صنعت ساختمان و به ویژه در طراحی و ساخت درب و پنجره دانست. دلیل استفاده این محصول را هم می‌توان مقاومت بالا و همچنین قیمت مناسب آن در نظر گرفت.

طراحی و ساخت اسکلت‌های ساختمانی

دومین مورد انبوه استفاده از این محصول را می‌توان استفاده به عنوان اسکلت ساختمانی در نظر گرفت. در طراحی این محصول به دلیل نیاز به استحکام بالا و همچنین مقاومت بالا معمولا از آلیاژ با کیفیت بالا و همچنین ورق‌های با ضخامت بسیار بالا استفاده می‌شود. مشخص است که این ستون‌ها هرچه ضخامت بیشتری داشته باشند اسکلت ساختمان از استحکام بالاتری برخوردار خواهد بود.

طراحی و ساخت شاسی ماشین آلات سنگین

دیگر استفاده از این محصولات را می‌توان در طراحی شاسی‌های ماشین آلات سنگین به خوبی شاهد بود. این ماشین آلات به دلیل جا به جایی تجهیزات بسیار سنگین و همچنین نوع استفاده آن که نیاز است در هر شرایطی بتوانند به خوبی کار کنند و از استحکام کافی برخوردار باشند، از این دسته از پروفیل‌ها در طراحی شاسی آن‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از این دسته محصولات تنها به همین چند مورد خاص خلاصه نمی‌شود و می‌توان استفاده از این محصول را در انواع صنعت‌های دیگر به خوبی شاهد بود.

با کاربردهای پروفیل سبک آشنا شوید

در این دسته از محصولات بر خلاف دسته محصولات سنگین از ورقی استفاده می‌شود که ضخامت آن کمتر از یک و نیم میلی متر باشد. به دلیل استفاده از این ضخامت کم و همچنین وزن کم این محصول در مقابل نوع سنگین آن این دسته از محصولات با نام پروفیل سبک شناخته می‌شود. این محصولات را می‌توان در صنایع مختلفی استفاده کرد اما عمده استفاده از این محصولات در صنعت ساختمان است. نکته مهم در رابطه با این محصول آن است که در زمان طراحی و ساخت این دسته از محصولات از ورقی با نام ورق روغنی استفاده می‌شود. در حال حاضر در بازار این دسته از محصولات با نام مبلی نیز قابل شناسایی است. قوطی مبلی را می‌توان پر استفاده‌ترین و همچنین مهم‌ترین نوع این محصول در نظر گرفت.

قیمت پروفیل

موارد استفاده از پروفیل سبک

مانند نوع سنگین این محصول، نوع سبک آن برای موارد خاص و در صنعت‌های خاص استفاده می‌شود برای آشنایی با کاربرد این دسته از محصولات و همچنین آگاهی کامل در رابطه با کاربرد‌های این محصول به بررسی چند مورد از استفاده‌های این محصول خواهیم پرداخت.

استفاده در صنعت دوچرخه سازی

اگر خاطرتان باشد گفتیم که این محصول با عنوان سبک شناخته می‌شود؛ این سبک بودن حاکی از آن است که این دسته از محصولات در مواردی استفاده خواهند شد که نیاز باشد محصول نهایی وزن بالایی نداشته باشد. به همین منظور می‌توان در صنعت دوچرخه سازی به خوبی استفاده از این محصول را شاهد بود. چرا که سبک بودن یکی از اصل‌های اساسی در طراحی دوچرخه است.

نیم رخ آهن رسان 

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره  در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت پروفیل 20*20 وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل امروز پرشیا قیمت پروفیل بناب لیست قیمت پروفیل جهان در پیچ اینستاگرام آهن رسان قیمت پروفیل ساختمانی کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل در و پنجره قیمت روز پروفیل ساوه قیمت قوطی 40*80 امروزنمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل علویجه در پیچ آپارات آهن رسان  قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت پروفیل یزد کانال قیمت پروفیل  آهن رسان دنبال کنید. قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز بهترین پروفیل آهن قیمت پروفیل اهواز نمودار قیمت آهن آلات قیمت هر کیلو آهن امروز در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

استفاده در صنعت صندلی‌ سازی

صندلی‌ها هم نیاز است که علاوه بر استحکام کافی از وزن کمی برخوردار باشد تا جابه جایی آن برای استفاده کننده ساده و آسان باشد. به همین خاطر می‌توان استفاده انبوهی را از این دسته محصول در صنعت صندلی سازی به خوبی شاهد بود.استفاده در ساخت لوازم خانگی، استفاده در صنعت ساخت خودرو و غیره را هم به موارد استفاده از این محصول اضافه کنید. موارد نام برده شده در بالا تنها قسمت کمی از استفاده از این محصولات بود و به خوبی می‌توان استفاده از انواع پروفیل را در جای جای زندگی شاهد بود. اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید حتما از با یک کارشناس خبره در رابطه با انواع آن و همچنین قیمت روز صحبت کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل نمایید.