لوله جوش داده شده

تصور اینکه همه لوله های فلزی به یک شکل ساخته می شوند غیرمعمول نیست و در نگاه اول ممکن است تفاوت بین لوله ها محسوس نباشد. با این وجود می توان لوله های فلزی را از چند طریق مختلف تشکیل داد.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

دو نوع متداول از متا لوله ، لوله جوش داده شده و لوله بدون درز هستند. درک تفاوت بین آنها هنگام انتخاب لوله فلزی برای پروژه مهم است. لوله جوش داده شده 

هاش سنگین ۳۰ ذوب آهن

کاربردهای لوله جوش داده شده ؟

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

همانطور که از نام آن پیداست ، یک لوله جوش داده شده از طریق اتصال یک انتهای یک ورق یا صفحه فلزی به انتهای مخالف و جوشکاری آن با هم ساخته می شود. برای اتصال انتهای اتصال به یکدیگر ، با استفاده از یک سری رول فلزی ، فلز به صورت طولی تشکیل می شود ، جایی که در انتهای ایستگاه های نورد ، جوشکاری می شود و دو طرف ماده به هم متصل می شوند. فرآیندهای جوشکاری مورد استفاده بسته به نوع ماده ، ضخامت و اولویت تولید کننده لوله متفاوت است.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

فرآیندهای معمول شامل جوشکاری مقاومتی ، جوشکاری القایی با فرکانس بالا و جوشکاری لیزر است. بعد از اینکه ماده به شکل لوله جوش داده شد ، لوله تازه تشکیل شده به طول مشخص بریده می شود و مواد اضافی جوش برداشته می شود.

آپدیت قیمت ورق st52

لوله بدون درز

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

لوله بدون درز ، لوله ای فلزی است که به جوشکاری متکی نیست و می تواند از طریق چندین فرایند مختلف تشکیل شود. یکی از فرآیندهای محبوب برای تولید یک لوله بدون درز ، سوراخ کردن دوار است. برای انجام سوراخ كردن چرخشی ، به یك شمش استوانه ای استوانه ای فلزی ، در وسط یكی از صورتهای خود تورفتگی كمی داده می شود. سپس مواد از طریق سیستم غلتکی تغذیه می شود ، معمولاً با استفاده از نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی. غلتک های بیرونی قطر خارجی لوله بدون درز را تشکیل می دهند و قالب داخلی که رول سوراخ کننده نامیده می شود ، با تورفتگی کوچک همسو شده و قطر داخلی را تشکیل می دهد. با استفاده از مواد خاص ، شمش قبل از این فرآیند گرم می شود تا فرم پذیری آن بهبود یابد.

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

 پس از تشکیل قطر داخلی و قطر خارجی ، آنها معمولاً ابعاد دقیق مورد نیاز برای محصول لوله نهایی نیستند. بنابراین ، یک سنبله از طریق قطر داخلی لوله بدون درز تازه تشکیل شده تغذیه می شود. سپس لوله بدون درز از طریق چندین مجموعه قالب دیگر تغذیه می شود تا به شکل نهایی دلخواه برسد. از فرآیندهای بعدی ، مانند بازپخت ، می توان برای بهبود خواص مکانیکی لوله بدون درز استفاده کرد. از فرایند برش نیز برای رسیدن به طول مورد نظر استفاده می شود.لوله جوش داده شده

قیمت ورق نوردکاری فولادی

مزایای لوله جوش داده شده

مزیت اصلی لوله جوش خورده این است که خرید آن به طور کلی مقرون به صرفه است. این امر با توجه به هزینه های کمتر مورد نیاز برای تولید لوله جوش داده شده در مقایسه با لوله بدون درز انجام می شود. به طور کلی می توان لوله جوش داده شده را سریعتر ساخت و هزینه آن را کاهش داد. همچنین زمان تولید سریعتر به این معنی است که لوله جوش خورده نیز به طور معمول زمان سفارش را کاهش می دهد.

استعلام روزانه قیمت ورق A283

مزایای لوله بدون درز

لوله بدون درز گرچه به طور کلی گرانتر است ، اما مزایای زیادی نسبت به لوله جوشی دارد. بسیاری از مزایای آن از یکنواختی ترکیب آن ناشی می شود ، زیرا هیچ درز جوش خورده ای ندارد. به طور کلی ، یکنواختی باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی مقاومت در برابر کشش بالاتر و مقاومت بیشتر در برابر فشار در مقایسه با لوله جوش داده شده می شود. فرآیند تولید لوله بدون درز علاوه بر ایجاد یک لوله یکنواخت تر ، به خوبی به کاربردهای دیواره ضخیم نیز کمک می کند. لوله جوش داده شده 

ارزیابی موادساختمانی

موارد استفاده معمول لوله جوش داده شده

لوله جوش داده شده اغلب در برنامه هایی استفاده می شود که نیاز به سرویس فوق العاده ای ندارند ، اما ممکن است ابعاد بسیار دقیقی مانند برنامه های معماری را داشته باشند. همچنین به دلیل مقرون به صرفه بودن و توانایی ساخت سریع ساخت  انتخاب بسیار خوبی برای لوله های استفاده عمومی در صنایع مختلف است.

تاثیر نوسانات بازار در قیمت میلگرد

موارد استفاده معمول لوله بدون درز

لوله های بدون درز در برنامه هایی که دارای مقاومت مورد نیاز حیاتی هستند مانند اجزای اصلی ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. لوله بدون درز همچنین ممکن است در شرایطی که به مقدار زیادی مقاومت در برابر خوردگی مانند برخی از محیط های استخراج روغن و گاز یا فرآوری شیمیایی نیاز دارند ، استفاده شود. لوله جوش داده شده