متال فینیشینگ چیست

متال فینیشینگ چیست

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

متال فینیشینگ چیست طیف گسترده ای از روش ها است که توسط اکثر صنایع تولید کننده قطعات فلزی اعمال می شود. به طور کلی ، تولیدکنندگان پس از تشکیل یک قطعه فلزی ، مراحل پایان را اجرا می کنند. اتمام می تواند هر فعالیتی باشد که سطح قطعه کار را برای دستیابی به ویژگی های خاص تغییر دهد.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

برخی از اتمام های رایج فلزی شامل رنگ ، لاک ، پوشش های سرامیکی و سایر روش های درمانی سطح است.

میلگرد آجدار ۱۸معراج کرد کوی A3

صنعت اتمام فلزات معمولاً عملیات آبکاری را به عنوان آبکاری و آبکاری برقی طبقه بندی می کند. تیمارهای سطح شامل تبدیل شیمیایی و الکتروشیمیایی ، سخت شدن مورد ، پوشش فلزی و پوشش شیمیایی است.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

فرایندها

برخی از فرایندهای مهم متال فینیشینگ چیست

عبارتند از:

عملیات حرارتی

جوشکاری

Braze & لحیم

 

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

آبکاری فلز

پوشش فلزی

آنالیز فلز

گالوانیزه کردن

کاربردهای صنعتی

اتمام فلز در فرآیندهای تولید صنایع مختلف ، از جمله کاربردهایی یافته است

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

خودرو

الکترونیک

هوافضا

سخت افزار

جواهر سازی

تجهیزات سنگین

 

چگونه فولاد ساخته می شود

لوازم خانگی

مخابرات

مزایای

بدون اتمام فلز ، محصولات فلزی به دلیل خوردگی و فرسودگی فقط بخشی از طول عمر خود را حفظ می کنند. اتمام نیز برای بهبود خواص الکتریکی ، تشکیل و شکل دادن اجزای سازنده و بهبود اتصال پوششهای آلی یا چسبها انجام می شود.در متال فینیشینگ چیست غالباً اتمام برای رفع نیاز مصرف کننده به ظاهر تزئینی انجام می شود.

استعلام فوری قیمت ناودانی

به طور کلی ، اتمام فلز سطح محصولات فلزی را اصلاح می کند تا:

مقاومت در برابر سایش

مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت الکتریکی

سختی

چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند

رسانایی الکتریکی

تحمل گشتاور

بازتاب و شکل ظاهری (به عنوان مثال ، رنگ یا روشنایی)

مقاومت لکه دار

قلع پذیری

سختی

مقاومت شیمیایی

قابلیت اتصال به لاستیک (به عنوان مثال ، جوشاندن)

فینیشرهای فلزی از مواد و فرایندهای مختلفی برای تمیز کردن ، اچ کردن و صفحات سطوح فلزی و غیر فلزی برای تولید یک قطعه کار استفاده می کنند که دارای مشخصات سطح مورد نیاز است. متال فینیشینگ چیست فرآیندهای آبکاری الکترولیتی ، آبکاری بدون الکترو و فرآیندهای تبدیل شیمیایی و الکتروشیمیایی به طور کلی در صنعت اتمام فلزات استفاده می شود. برخی از فرایندهای معمول پشتیبانی شامل چربی زدایی ، تمیز کردن ، ترشی ، اچ ، و یا پرداخت.

برخی از مواد مورد استفاده در اتمام فلزات شامل – حلالها و سورفاکتانت ها برای تمیز کردن ، اسیدها و بازها برای اچ ، و محلول های نمک فلزی که پوشش را بر روی بستر آبکاری می کنند.

نمای کلی صنعت

صنعت اتمام فلز به مشاغلی گفته می شود که از رنگ و پوشش بر روی سطوح فلزی استفاده می کنند. این شامل فرآیندهایی است که از طریق حمامهای شیمیایی ، اسپری ، رسوب الکتریکی و سایر کاربردهای مکانیکی رنگ را اعمال می کند.

صنعت اتمام فلز دو نوع تجارت را تشکیل می دهد –

برررسی فولاد مورد استفاده در ورق فلزی

متصدی های فلزی مستقل معمولاً به عنوان “مغازه های کار” یا “فینیشرهای فلزی مستقل” شناخته می شوند

تکمیل کننده های فلزی اسیر که فرایندهای اتمام فلز را به عنوان بخشی از یک عملیات بزرگتر انجام می دهند.

عملیات اسیر ممکن است در عملیات آنها تخصص بیشتری داشته باشد ، متال فینیشینگ چیست با این حال ، فرآیندهای اتمام فلز آنها کارآیی بیشتری دارند زیرا تعداد محدودی از قطعات را پردازش می کنند. به عبارت دیگر ، آنها می دانند که هر روز چه کارهایی را به پایان می رسانند و به احتمال زیاد تجهیزات و فرایندهای خود را متناسب با نیازهای روزمره تنظیم می کنند. بر این اساس ، وقتی فرآیندی با حداکثر بازده در حال اجرا است ، پسماندهای کمتری تولید می شود.

شغل های فروشی به دلیل اینکه در خدمت بسیاری از مشتریان هستند ، اغلب با مشخصات و الزامات مختلف ، در کار خود تخصص کمتری دارند. متال فینیشینگ چیست نیاز به انعطاف پذیری عملیاتی برای برآوردن نیازهای مشتری ، اغلب گزینه های جایگزین و فرآیندهای ترجیح یافته از نظر محیط زیست را محدود می کند.

پروفیل چیست کاربرد و انواع

اگرچه دو کسب و کار اتمام فلز ممکن است ساختارهای عملیاتی مختلفی داشته باشند ، فن آوری های مورد استفاده برای تکمیل قطعات یکسان هستند و از این رو تأثیرات محیطی مشابهی دارند.