چگونه فولاد ساخته می شود

فولاد در درجه اول با استفاده از یکی از دو روش تولید می شود:

استعلام روزانه قیمت ورق A283

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

کوره بلند اولین مرحله در تولید فولاد از اکسیدهای آهن است. اولین کوره های بلند در قرن 14 ظاهر می شوند و روزانه یک تن تولید می کنند. حتی اگر تجهیزات بهبود یافته و می توان به نرخ تولید بالاتری دست یافت ، فرایندهای داخل کوره بلند به همان شکل باقی می مانند. در کوره بلند از کک ، سنگ آهن و سنگ آهک برای تولید آهن خوک استفاده می شود.زغال سنگ قسمت اصلی فرآیند کک سازی است. ذغال سنگ خرد شده و به صورت پودر در می آید و سپس در کوره شارژ می شود

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

و در غیاب اکسیژن تا حدود 1800 درجه فارنهایت گرم می شود. با گرم شدن اجاق ، ذغال شروع به ذوب شدن می کند بنابراین بیشتر مواد فرار مانند روغن ، تار ، هیدروژن ، ازت و گوگرد از بین می رود. ذغال پخته شده که کک نامیده می شود ، پس از 18 تا 24 ساعت از زمان واکنش از اجاق خارج می شود. کک خنک شده و به قطعات مختلف از یک اینچ تا چهار اینچ تبدیل می شود. کک یک سنگ سیاه متخلخل و سخت از کربن غلیظ (حاوی 90 تا 93 درصد کربن) است که دارای مقداری خاکستر و گوگرد است اما در مقایسه با زغال سنگ خام بسیار قوی است. قطعات قوی کک با مقدار انرژی بالا نفوذ پذیری ، گرما و گازهایی را فراهم می کند که برای کاهش و ذوب سنگ آهن ، گلوله ها و پودر لازم است.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

اولین کوره های قوس الکتریکی (EAF) در اواخر قرن نوزدهم ظاهر شدند. استفاده از EAF گسترش یافته و اکنون تقریباً 2/3 تولید فولاد در ایالات متحده را تشکیل می دهد. EAF با کوره بلند متفاوت است زیرا با استفاده از جریان الکتریکی برای ذوب فولاد قراضه و یا آهن مستقیم کاهش یافته ، فولاد تولید می کند. EAF از فولاد ضایعات و برق برای تولید فولاد مذاب استفاده می کند.

هاش سبک ۱۶ کره

تاثیر نوسانات بازار در قیمت میلگرد

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

اساس سرباره سنگ آهک است که به عنوان ماده کمکی در تولید آهن و فولاد استفاده می شود.گرچه ممکن است سنگ آهک با تولید آهن و فولاد ارتباطی نداشته باشد ، اما در واقع یک ماده کمکی ضروری است که در طی فرایند تولید اضافه می شوددر طی فرآیند کاهش سنگ آهن ، حذف سیلیس ، آلومینا (Al2O3) و سایر اجزای غیر آهنی موجود در سنگ آهن ضروری است. سنگ آهک اضافه شده با این اجزاuses فیوز می شود و نقطه ذوب آنها را کاهش می دهد ، جدا کردن آنها از آهن و بازیابی آنها آسان تر می شود. این ماده بهبود یافته سرباره است.

قیمت پروفیل

چه فرایندی که باعث تولید سرباره آهن و فولاد می شود :

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

سرباره آهن و فولاد را می توان به طور کلی در سرباره کوره بلند که هنگام ذوب و کاهش سنگ آهن در کوره بلند تولید می شود ، و سرباره ساخت فولاد که در طی فرآیند های ساخت فولاد برای اصلاح اجزای آهن تولید می شود ، طبقه بندی کرد.سرباره کوره بلند ترکیبی از سیلیس و سایر اجزای غیر آهنی سنگ آهن ، خاکستر حاصل از کک است

قیمت ورق نوردکاری فولادی

که به عنوان ماده کاهنده استفاده می شود و ماده کمکی سنگ آهک است. از آنجا که وزن مخصوص آن از آهن خوک کمتر است ، در طی فرآیند گرمایش ، سرباره مذاب بالاتر از آهن خوک بالا می رود و اجازه می دهد تا آن به راحتی جدا و بازیابی شود.سرباره تولید فولاد با فرایندی ایجاد می شود که آهن خوک تولید شده توسط کوره بلند را به فولادی سخت و بسیار کارا تبدیل می کند. سرباره مبدل ، ماده اکسید شده ای است که هنگام افزودن آهک و سایر مواد کمکی و دمش اکسیژن بر روی آهن خوک تولید می شود تا کربن ، فسفر ، گوگرد و سایر اجزای آن را از آهن خوک خارج کرده و آنرا تصفیه کرده و فولاد قوی تولید کند. نوع دیگر سرباره ساخت فولاد ، سرباره کوره قوس الکتریکی ، هنگام ذوب و تصفیه قراضه آهن تولید می شود.

کاربردهای فولاد ضد زنگ برای صنعت خودرو