کدام یک از فلزات بهترین گرما را دارند

رسانایی گرمایی توانایی فلز در هدایت گرما را اندازه گیری می کند.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

این خاصیت در انواع مختلف فلزات متفاوت است و مهم است که در کاربردهایی که درجه حرارت کاری بالا معمول است مورد توجه قرار گیرد.در فلزات خالص ، رسانایی گرمایی با افزایش دما تقریباً یکسان باقی می ماند.

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

اما در آلیاژها رسانایی گرمایی با افزایش دما افزایش می یابد.کدام یک از فلزات بهترین گرما را دارند

هاش سبک ۱۸ کره

کدام فلزات بهترین گرما را انجام می دهند:

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

فلزات معمولی بر اساس رسانایی گرمایی طبقه بندی می شوند

رسانایی حرارتی فلزی [BTU / (ساعت · ftr ° F]]

1 مس 223

2 آلومینیوم 118

3 برنجی 64

4 فولاد 17

5 برنز 15

همانطور که مشاهده می کنید ، از میان فلزات رایج ، مس و آلومینیوم بیشترین رسانایی گرمایی را دارند در حالی که فولاد و برنز کمترین رسانایی را دارند. هدایت گرما ویژگی بسیار مهمی هنگام تصمیم گیری برای استفاده از فلز برای کاربردهای خاص است. از آنجا که مس رسانای عالی گرما است ، برای مبدل های حرارتی ، غرق گرما و حتی ته دیگ مناسب است.

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

از آنجا که فولاد رسانای گرما ضعیفی است ، برای محیط های با درجه حرارت بالا مانند موتورهای هواپیما مناسب است.

استعلام فوری قیمت ناودانی

در اینجا برخی از برنامه های مهم وجود دارد که نیاز به فلزاتی دارند که به خوبی گرما را هدایت می کنند:

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

  1. مبدل های حرارتی
  2. غرق گرما
  3. وسایل آشپزی
  4. مبدل های حرارتی

مبدل حرارتی یک برنامه معمول است که در آن هدایت حرارتی خوب مهم است. مبدل های حرارتی کار خود را با انتقال گرما انجام می دهند تا به گرم شدن یا خنک سازی برسند.مس یک گزینه محبوب برای مبدلهای حرارتی در تأسیسات صنعتی ، تهویه مطبوع ، برودتی ، مخازن آب گرم و سیستمهای گرمایش زیر کف است. هدایت حرارتی بالای آن باعث می شود گرما به سرعت از درون آن عبور کند. مس دارای خصوصیات اضافی مطلوب در مبدلهای حرارتی از جمله مقاومت در برابر خوردگی ، سوخت گیری زیستی ، تنش و انبساط حرارتی است.آلومینیوم همچنین می تواند در برخی از برنامه های مبدل حرارتی به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه تر استفاده شود.مبدل های حرارتی معمولاً در شرایط زیر استفاده می شوند:

قیمت ورق نوردکاری فولادی

تاسیسات صنعتی:

مبدل های حرارتی در تأسیسات صنعتی شامل نیروگاه های فسیلی و هسته ای ، نیروگاه های شیمیایی ، آب شیرین کن ها و خدمات دریایی است.در تأسیسات صنعتی برای ساخت لوله مبدل حرارتی از آلیاژ مس-نیکل استفاده می شود. این آلیاژ مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد که در برابر خوردگی در محیط های آب شور محافظت می کند. همچنین برای جلوگیری از تشکیل جلبک ها و خزه های دریایی مقاومت بیوفولینگ خوبی دارد. آلیاژ آلومینیوم و برنج دارای خواص مشابهی است و می تواند به عنوان یک گزینه جایگزین مورد استفاده قرار گیرد.کدام یک از فلزات بهترین گرما را دارند

کاربردهای فولاد ضد زنگ برای صنعت خودرو

سیستم های آب گرمایی خورشیدی

آبگرمکن های خورشیدی یک روش مقرون به صرفه برای گرم کردن آب است که در آن از یک لوله مسی برای انتقال انرژی گرمایی خورشیدی به آب استفاده می شود. مس به دلیل رسانایی گرمایی بالا ، مقاومت در برابر خوردگی هوا و آب و مقاومت مکانیکی ، از مس استفاده می شود.

آبگرمکن های گازی

مبدل های حرارتی آب گاز ، گرمای تولید شده توسط سوخت های گاز را به آب منتقل می کنند. آنها در دیگهای بخار مسکونی و تجاری رایج هستند. برای آبگرمکن های گازی ، مس به دلیل هدایت حرارتی بالا و سهولت ساخت ، ماده ترجیحی است.

گرمایش و خنک سازی اجباری هوا:

از مدت ها قبل پمپ های حرارتی با استفاده از هوا برای گرمایش مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از طریق تبادل حرارت هوا به هوا از طریق واحدهای اواپراتور کار می کنند. می توان از آنها در کوره های چوبی ، دیگهای بخار و اجاق گاز استفاده کرد. باز هم ، مس به طور معمول برای هدایت حرارتی بالا استفاده می شود.کدام یک از فلزات بهترین گرما را دارند

قیمت نبشی

غرق گرما

هیت سینک نوعی مبدل حرارتی است که گرمای تولید شده توسط دستگاه الکترونیکی یا مکانیکی را به مایع خنک کننده متحرک منتقل می کند. این مایعات گرما را از دستگاه دور کرده و باعث می شود تا در دمای مورد نظر خنک شود. از فلزات با رسانایی گرمایی بالا استفاده می شود.رایانه ها برای خنک کردن واحدهای پردازش مرکزی یا پردازنده های گرافیکی از هیت سینک ها استفاده می کنند. از سینک های حرارتی در دستگاه های با قدرت بالا مانند ترانزیستورهای قدرت ، لیزرها و دیودهای ساطع کننده نور (LED) نیز استفاده می شود.

سینک های حرارتی برای به حداکثر رساندن سطح تماس با مایع خنک کننده طراحی شده اند.

آلیاژهای آلومینیوم متداول ترین ماده جذب گرما هستند. این بدان دلیل است که هزینه آلومینیوم کمتر از مس است. با این حال مس در مواردی که به سطح بالاتری از رسانایی گرمایی نیاز باشد ، استفاده می شود. بعضی از گرماگیرها از پره های آلومینیومی ترکیبی با پایه مسی استفاده می کنند.

آشنایی با آهن و انواع قیمت آهن

وسایل آشپزی

بیشتر استفاده خانگی از فلز با هدایت گرمایی خوب در ظروف آشپزی است. هنگامی که غذای خود را گرم می کنید ، نمی خواهید تمام روز صبر کنید. به همین دلیل از مس در ته ظروف با کیفیت بالا استفاده می شود زیرا این فلز به سرعت گرما را هدایت می کند و آن را به طور مساوی در سطح خود پخش می کند.با این حال ، اگر بودجه کافی دارید ، می توانید از ظروف آلومینیومی به عنوان گزینه جایگزین استفاده کنید. گرم شدن غذای شما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد اما کیف پول شما از این بابت از شما تشکر می کند.کدام یک از فلزات بهترین گرما را دارند