استعلام فوری قیمت ورق A516

و انواع آن A516 معرفی ورق

A516 مختصر شده کلمه alloy carbon steel plate به معنای صفحه فولاد کربن آلیاژی است. آلیاژ به معنای ترکیب یک فلز اصلی که به آن فلز پایه می گویند با یک یا چند عنصر دیگر است. فولاد، آلیاژ آهن و کربن است. درصد متفاوت کربن در این آلیاژ باعث تغییر ویژگی های فولاد می شود. قیمت ورق A516

ورق A516 دارای عناصر شیمایی کربن، سیلیسوم، منگنز، فسفر، گوگرد، آلومینیوم، کروم، مس، نیکل، مولیبدن، نیوبیوم، تیتانیوم و وانادیوم است. میزان این عناصر به صورتی است که این ورق را در دسته فولاد های کربنی قرار داده است. حداقل میزان مس در این فولاد نباید بیشتر از 4/0 درصد جرمی باشد. حداکثر درصد جرمی عناصر منگنز 65/1 درصد، مس 6/ 0 و سیلیکن 6/0 درصد بیشتر نباید نباشد. برای عناصر نیکل، کروم، تنگستن، وانادیوم، مولیبدن، نیوبیوم و تیتانیوم حداقل مقدار مشخص نشده است. خرید ورق A516

 قیمت ورق A516

خواص و ویژگی های ورق A516 آهن رسان:

  1. قیمت روز ورق A516 در دسته ورق های گرم و ورق های آلیاژی آتشخوار قرار دارد. میزان درصد کربن، این ورق را برای استفاده در صنعت برای دیگ بخار و مخازن تحت فشار، مناسب کرده است. به علت انعطاف پذیری و قابلیت برشکاری از این ورق برای ساخت دیواره ها به صورت خم و عدسی استفاده می شود.
  2. این آلیاژ انعطاف پذیری و استحکام بالایی دارد. مقاوم در برابر فشار است و دماهای بالا را به خوبی تحمل می کند. در اسید متمرکز مقاومت خوبی در برابر خوردگی از خود نشان می دهد اما در برابر کلرید مقاوم نیست.
  3. ورق A516 دارای استحکام کششی 380 تا 620، تنش تسلیم 205 تا 260 و از 585 تا 1250 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. این ورق در دو حالت شیت و رول عرضه می شود.

انواع ورق A516:

خرید ورق A516 دارای 4 گرید و دسته اصلی 55، 60، 65 و 70 با نام های A516 Gr 60, A516 Gr 55 A516 Gr 70, A516 Gr 65 است. به علت وجود تفاوت در درصد عناصر، این 4 گرید دارای خواص مکانیکی متفاوتی هستند. این تفاوت در حد دهم درصد یا حتی صدم درصد است ولی به دلیل همین میزان تفاوت ویژگی ها و کاربرد های این گرید ها با یکدیگر متفاوت هستند.انعطاف پذیری، تحمل فشار و دما، قابلیت عدسی شدن، تست کشش و ضربه با افزایش گرید به دلیل تفاوت در درصد عناصر کربن، منگنز، مولیبدن، نیکل، تنگستن، وانادیوم افزایش پیدا می کنند. هر چه میزان عنصر کروم در ترکیب بیشتر باشد ورق در برابر خوردگی مقاومت بالاتری خواهد داشت. عناصر نیکل و مولیبدن باعث بهبود خواص مکانیکی ورق از جمله کشش و تنش می شوند. همانطور که می دانید تنش و کرنش مهم ترین مفاهیم در مقاومت مصالح هستند و مقاومت کششی نهایی با استفاده از نتایج آزمایش کشش و ثبت میزان تنش و کرنش نمونه مورد آزمایش به دست می‌آید. در بین این 4 گرید، پرفروش ترین و پر مصرف ترین آن ها گرید های 60 و 70 است و این دو گرید بیشترین کاربرد را در صنایع مخزن سازی و دیگ های بخار دارند.

 قیمت ورق A516

کاربرد ورق A516  آهن رسان:

به علت خواصی که این ورق داراست مثل انعطاف پذیری، تحمل خوب در برابر دما و فشار، کاربرد اصلی آن برای ساخت مخازن حرارتی و دیگ بخار با دمای بالا می باشد و به همین دلیل برای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارند.قیمت ورق A516 فولاد مبارکه روش ساخت این مخازن به این صورت است که ابتدا ورق باید خم شود که این خم کردن به کمک سه غلتک انجام می شود و بدنه ای استوانه ای شکلی درست شود. برای ساخت قسمت های ابتدایی و انتهایی مخازن از قطعه ای به نام عدسی استفاده می شود. قسمت های مختلف به کمک جوشکاری به هم متصل می شوند. وجود هر گونه درز در این مخازن، باعث ناکارآمدی مخازن می شود و حتی خسارت زیادی به بار می‌آورد.از این ورق برای ساخت مخازن ذخیره سازی گاز مثل CNG, LNG, OPG, LPG استفاده می شود. کاربرد های دیگر این ورق ساخت بدنه بویلر ها، مخازن تحت فشار، ساختمان ها، قطعات خودرو و کامیون، پل ها، ظروف بار، واگن های راه آهن، تجهیزات ساخت و ساز، استاندارد های روشنایی، حمل و نقل، لوله ساختاری و قطب های انتقال است.

ورق 

ورق a516 گرید 70  در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی  www.ahanresan.ir قیمت ورق st52 قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق آتشخوار در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق آلومینایز قیمت ورق st52 وارداتی لیست قیمت ورق اسیدشویی وزن ورق a516 ورق st52 3 قیمت ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی ورق a516 چیست ورق a283 قیمت ورق ضد سایش ck45 قیمت ورق کویل قیمت ورق آهن در پیج اینستاگرام آهن رسان  قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق سیاه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان را با خیال راحت از برند آهن رسان تهیه کنید.  قیمت ورق اکسین st37 قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر نمودار قیمت ورق سیاه ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان ورق a516 گرید 70 قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق st52 ورق st52 3 قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق کویل قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق گیلان قطعات آن را آهن رسان در اختیار شما قرار می دهد.

کارخانه ها و کشور های تولید کننده ورق A516:

خرید ورق ورق A516 فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین اهواز و فولاد کاویان از جمله کارخانه های ایرانی هستند که این ورق را تولید می کنند. همچنین ایران این ورق را از کشور هایی مثل آلمان، چین، کره جنوبی، بلژیک وارد می کند. شرکت ایلیچ (Ilyich) اکراین، شرکت پوسکو (posco) کره جنوبی و شرکت دوفرکو (Dufrco) از جمله شرکت های تولید کننده خارجی هستند.