مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها

میلگرد آجدار ۱۰ ابرکوه A2

به دلیل ماندگاری طولانی مدت و توانایی تحمل مقدار قابل توجهی از وزن و فشار ، مدتهاست که از فولاد تقویت شده (میلگرد) در طیف وسیعی از کاربردهای تجاری و صنعتی استفاده می شود.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

این ماده است که چارچوب پشتیبانی را برای همه چیز از پل ها تا آسمان خراش ها فراهم می کند و بیشتر به دلیل قابلیت های طولانی مدت شناخته شده است. متأسفانه ، مگر اینکه به اقدامات ساختاری مناسب رعایت شود ، مواردی ممکن است در میلگرد اشتباه کند ، مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها   برخی از آنها به خوبی می تواند یکپارچگی ساختاری ساختمان را که قرار است پشتیبانی کند ، به خطر بیندازد. بدین ترتیب ، رسیدگی به مسائل در مراحل اولیه می تواند از تبدیل آنها به موارد جدی تر و بالقوه خطرناک جلوگیری کند. به عنوان مثال ، یک مشکل بسیار معمول میلگرد زنگ زدگی است.

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

بسته به شرایط آب و هوایی و اگر سازه موجود به طور مداوم در معرض رطوبت قرار بگیرد (به عنوان مثال زیر پل های روی آب و داخل استخر می تواند از مشکلات مهم باشد) ، خوردگی ایجاد می شود. این می تواند منجر به ایجاد لکه های زنگ ناخوشایند و در صورت عدم درمان ، ضعیف شدن میلگرد شود. پیمانکاران اهمیت جلوگیری از وقوع این شرایط را در وهله اول درک می کنند ، به همین دلیل سازندگان باتجربه فقط از ابزارهای مناسب ساخت میلگرد (برش میلگرد ، خم کن میلگرد و غیره) استفاده می کنند.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

اگر در حال کار با فولاد تقویت شده هستید ، دانستن روش صحیح برای رفع مشکلاتی که شناخته شده اند و تأثیرگذار بر آن هستند ، به جای استفاده از میانبرها یا اجتناب از این مسئله به طور کلی ، ضروری است. در اینجا چند نمونه از میلگرد مورد نیاز برای تعمیر و نحوه اصلاح صحیح مشکل آورده شده است. مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

 

رفع میلگرد به روش صحیح

میلگرد در معرض دید

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

همانطور که در این تصویر به وضوح مشاهده می کنید ، میلگردی که در ابتدا در داخل این سازه بتونی قرار داده شده ، در معرض دید قرار گرفته است. این می تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد ، اما آنچه در اینجا اتفاق می افتد “spalling” نامیده می شود. این نتیجه نفوذ آب است. آب از طریق شکافهای بتن وارد شده و با فلز تماس پیدا می کند که با گذشت زمان منجر به زنگ زدگی فولاد مسلح و خوردگی از داخل میلگرد و بتن می شود.

قیمت ورق نوردکاری فولادی

جوشش بهتر است با استفاده از سمپاش فشار قوی برای از بین بردن همه و همه زنگ زدگی های سطح موجود اصلاح شود.  مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها  در مرحله بعدی ، یک پوشش محافظ ویژه حاوی عوامل ضد خوردگی بر روی فلز در معرض قرار می گیرد تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند. پس از تنظیم این ماده ، می توان ملات تازه را برای پر کردن شکاف و در واقع میلگرد در معرض پوشانده استفاده کرد.

کاربردهای فولاد ضد زنگ برای صنعت خودرو

میلگرد خام

فولاد ضد زنگ و فواید زیست محیطی آن

ویژگی ای که باعث می شود میلگرد بسیار محکم باشد وجود بسیاری از برجستگی های کوچک است. یک قطعه فلز صاف هنگامی که می خواهد هزاران پوند وزن را از لغزش دور نگه دارد ، خوب عمل نمی کند ، به همین دلیل بستن صحیح با نخ از اهمیت زیادی برخوردار است. روش خاصی برای ریسمان کردن میلگرد وجود دارد و این شامل تراش دادن قطعات انتهایی به اندازه و شکل مشخص است. این فرآیند تنها با استفاده از ابزارهای میلگرد مناسب می تواند با موفقیت انجام شود. تلاش برای وارد کردن نخ ها بدون اندازه گیری و تراشیدن انتهای آنها می تواند منجر به جبران و ناپایدار شدن سازه شود. مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها

 

قیمت پروفیل

فولاد تقویت شده

 

فولاد تقویت شده در میله های بلندی تولید می شود که باید قبل از استفاده در تعدادی از پروژه ها ، اندازه و اندازه آنها خم شود. هنگام قاب بندی ، سازندگان باید با توجه به ابعاد برش خورده و زاویه های مورد استفاده ، به دقت دقیق اعتماد کنند. برای اطمینان از برآورده شدن این شرایط و اصلاح هرگونه خطا ، از برش میلگرد و خم کن میلگرد در محل استفاده می شود. این ابزارها نوارهای دقیق مداومی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. فولاد تقویت شده چکش خوار است ، اما نباید بیش از حد خم شود. خم شدن دستی یک قطعه به جلو و عقب می تواند باعث کاهش دوام آن شود. بنابراین ، استفاده از ابزاری که به طور خاص برای این منظور ساخته شده اشتباهات را برطرف کرده و زمان اتمام را کاهش می دهد. مشکلات رایج میلگرد و نحوه رفع آنها

 

برررسی فولاد مورد استفاده در ورق فلزی

این پست را دوست دارید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!