مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ

مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ

میلگرد آجدار ۱۴معراج کرد کوی A3 

304: این یک فولاد ضد زنگ همه کاره است که به طور گسترده ای در تولید تجهیزات و قطعات نیاز به عملکرد جامع خوب (مقاومت در برابر خوردگی و قالب ریزی و سازه) استفاده می شود. مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ  301: فولاد ضد زنگ در هنگام تغییر شکل یک پدیده سخت شدن فرآیند را نشان می دهد و برای موارد مختلفی که به شدت زیاد نیاز دارند استفاده می شود.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

 

302: فولاد ضد زنگ در اصل نوعی فولاد ضد زنگ 304 با مقدار کربن بالاتر است که با نورد سرد بدست می آید.

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

302B: نوعی فولاد ضد زنگ با محتوای سیلیکون بالا است. مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون دمای بالا دارد.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

303 و 303Se: این یک فولاد ضد زنگ برش دهنده آسان به ترتیب با گوگرد و سلنیوم است که برای مواردی که برش و تماشای نیازهای اصلی و روشنایی بالا مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده می شود. مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ  از فولاد ضد زنگ 303Se همچنین برای ساخت قطعات ماشین آلات مورد نیاز سربرگ استفاده می شود ، زیرا تحت این شرایط ، فولاد ضد زنگ پردازش حرارتی خوبی دارد.

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

304L: نوعی فولاد ضد زنگ 304 با مقدار کربن کم ، برای جوشکاری استفاده می شود. محتوای کم کربن در منطقه تحت تأثیر گرما در نزدیکی جوش در میزان رسوب کاربید به حداقل می رسد و ممکن است منجر به رسوب خوردگی بین دانه ای فولاد ضد زنگ کاربید در برخی از محیط ها شود (فرسایش جوش).

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

04N: این یک فولاد ضد زنگ حاوی نیتروژن است که برای بهبود مقاومت فولاد نیتروژن اضافه می شود.

 

305 و 384: فولاد ضد زنگ حاوی نیکل بالا است و میزان سخت شدن کار آن کم است ، که برای موارد مختلف با نیاز زیاد به قالب سرد مناسب است.

قیمت ورق نوردکاری فولادی

308: برای ساخت میله های جوشکاری از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند

309 ، 310 ، 314 و 330: برای بهبود مقاومت در برابر اکسیداسیون و مقاومت به خزش فولاد در دمای بالا ، مقدار فولاد ضد زنگ نیکل و کروم زیاد است. در حالی که 30S5 و 310S تغییرات 309 و 310 فولاد ضد زنگ هستند ، مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ تفاوت در این است که محتوای کربن کم است ، به طوری که کربنات های رسوب شده در جوش به حداقل می رسند. فولاد ضد زنگ 330 دارای ظرفیت ضد کربوریزاسیون بالا و مقاومت در برابر شوک حرارتی است.

کاربردهای فولاد ضد زنگ برای صنعت خودرو

316 و 317: فولاد ضد زنگ حاوی آلومینیوم است ، بنابراین مقاومت در برابر خوردگی در محیط های صنعتی دریایی و شیمیایی بسیار بهتر از فولاد ضد زنگ 304 است. در این میان ، فولاد ضد زنگ 316 از فولاد ضد زنگ 316L 316L با فولاد ضد زنگ کم کربن ، 316N فولاد ضد زنگ با مقاومت بالا با نیتروژن و 316F با محتوای گوگرد بالا ساخته شده است.

فلز اورانیم

321 ، 347 و 348 به ترتیب تیتانیوم ، نیوبیوم به علاوه تانتالوم و فولاد ضد زنگ تثبیت شده نیوبیم هستند ، مناسب برای جوشکاری اجزای مورد استفاده در دمای بالا. 348 نوعی فولاد ضدزنگ است که برای صنعت انرژی هسته ای مناسب است و دارای محدودیت خاصی در میزان تانتال و مته است. مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ

قیمت مدل های مختلف ورق