ویژگی های فولاد ضد زنگ

فولاد های ضد زنگ چیست

میلگرد آجدار ۲۲ کرمان A3 

مانند فرآیندهای غیرفعال سازی ذکر شده در بالا ، الکترو پولیش شامل استفاده از یک حمام شیمیایی است. با این حال ، بر خلاف دو فرآیند بالا ، الکتروپولیش با استفاده از یک حمام الکترولیت و یک جریان الکتریکی لایه سطحی فلز را حل می کند ویژگی های فولاد ضد زنگ– یک سطح صاف و براق از نظر میکروسکوپی باقی می ماند.

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

صاف بودن سطح جدید باعث می شود که تقریبا کاملاً نچسب باشد زیرا فرآیند الکتروپولیش تقریباً تمام نقایص میکروسکوپی را که بقایا به طور معمول به آن می چسبند از بین می برد. این مزیت اضافه شده در زمینه تمیز کردن و ضد عفونی کردن قطعات الکتریک را دارد. متال فینیشینگ چیست

 

مزایای استفاده از فولاد ضد زنگ براق کننده برق

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

قطعات رفع اشکال. با برش زدن فعالانه لایه سطحی یک قطعه ، جلاکاری بسیاری از سوراخها و بریدگی هایی را که ممکن است سایر فرآیندهای اتمام از دست داده باشند ، از بین می برد.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

کاهش خستگی قسمت. الکترو پولیش شکاف های سطح را از بین می برد و شکاف های خستگی را که در سطح میکروسکوپی در طی فرایند تولید ایجاد می شود ویژگی های فولاد ضد زنگ، به حداقل می رساند. این به کاهش خستگی قسمت کمک می کند و قطعه ای با دوام و ماندگارتر ایجاد می کند.

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

کاهش جرقه / تصرف. به دلیل صافی میکروسکوپی حاصل از الکتروپولیش ، این فرآیند اغلب توسط تولیدکنندگان روی نخ های ماده استفاده می شود تا از ایجاد جرقه و ضبط در مکانیزم های ظریف جلوگیری کند. میلگرد چه چیزی است

 

ظاهر یکنواخت. الکترو پولیش بسیاری از علائم جوشکاری و سوختگی را از روی فولاد که فرآیندهای انفعال ملایم تری را از بین می برد ، از بین می برد. این امر باعث بهبود زیبایی در برخی از قطعات تولید شده می شود.

قیمت ورق نوردکاری فولادی

سهولت کنترل الکتروپولیش را می توان در انواع آلیاژهای فولاد ضد زنگ اعمال کرد بدون اینکه نیاز به تنظیمات زیادی داشته باشد. ویژگی های فولاد ضد زنگ این باعث می شود که برقکاری گزینه بهتری برای تولیداتی باشد که انواع مختلفی از آلیاژهای فولاد ضد زنگ را پردازش می کنند – مانند مواردی که سازنده اغلب مجبور است بین 304 در مقابل 430 فولاد ضد زنگ را برای کاربردهای مختلف انتخاب کند.

بزرگترین اشکال در فرآیند الکتروپولیش این است که می تواند کمی بیشتر از یک فرآیند انفعال استاندارد هزینه کند. همچنین ، الکترو پولیش به طور قابل توجهی لایه اکسید محافظ فولاد را تغییر نمی دهد به همان روشی که انفعال می تواند.

تفاوت بین فلزات آهنی و غیر آهنی

با این حال ، الکترو پولیش همچنان که گزینه اصلی درمان است ، وضعیت اصلی قطعه است – بیشتر به این دلیل که سطح بالاتری در مقایسه با انفعال ایجاد می کند. به عنوان مثال ، هر دو صنعت تولید مواد غذایی و دارویی تمایل به ترجیح دادن سطوح فولاد ضد زنگ براق شده دارند زیرا سطح صاف میکروسکوپی بسیار تمیز و استریل می شود در مقایسه با سطح استاندارد فلز 2B.پروفیل چیست کاربرد و انواع

 

با روند صحیح اتمام ، می توان عملکرد یک سبد سیم سفارشی یا فرم فلزی دیگر را بسیار افزایش داد.

 

ایجاد یک سبد سیم سفارشی برای غیرفعال کردن تجهیزات جراحی

فرآیندهای انعطاف پذیری می تواند روی سبدها و سینی هایی که قطعات را از طریق آنها نگه می دارد ، ویژگی های فولاد ضد زنگ بسیار خشن باشد. هنگامی که یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی یک سبد سیم سفارشی را برای فرآیند غیرفعال سازی و تمیز کردن قطعات مافوق صوت خود سفارش داد ، مهندسان Marlin Steel از فرایند اثبات شده ای برای اطمینان از مناسب بودن طراحی سبد برای نیازهای آنها استفاده کردند:

 

مرحله 1: جمع آوری اطلاعات در مورد روند انفعال مشتری

ترکیب خاص اسیدها و سایر عناصر فرایند انفعال ممکن است بسته به نوع آلیاژ فولاد غیرفعال شده تغییر کند. به همین دلیل ، هر زمان که مارلین استیل وظیفه ایجاد یک سبد سیم یا سینی سفارشی برای غیرفعال سازی تجهیزات جراحی یا اشیا other دیگر را داشته باشد ، مارلین همیشه با پرسیدن مشخصات فرایند انفعال کار را شروع می کند.

 

برای این فرآیند ترکیبی انفعال / تمیز کردن اولتراسونیک ، مهم بود که بدانید:

 

ابعاد سیستم انفعال. اندازه مخزن و بازشوها برای قرار دادن / برداشتن سبد ها اطلاعات مهمی برای طراحی یک سبد انفعال سفارشی است.

 

مواد شیمیایی خاص مورد استفاده در فرآیند. انفعال یک فرآیند “یک اندازه متناسب با همه” نیست. مواد شیمیایی مختلفی وجود دارد که بسته به فلز غیرفعال شده می تواند مورد استفاده قرار گیرد. هرچه مواد شیمیایی خشن تر باشد ، سبد نیز باید سخت تر شود.

 

ابعاد قطعه و وزن بار ابعاد قطعات در اندازه و شکل سبد تأثیرگذار است. هرچه قطعات بزرگتر و سنگین تر باشند ، باید سبد بزرگتر و محکمتر باشد. در کاربردهای سنگین معمولاً سیمهای فولادی با ضخامت بیشتر مورد نیاز است. ویژگی های فولاد ضد زنگ

 

مدت زمان فرایند انفعال. چه مدت سبد در مایع انفعال غوطه ور خواهد شد؟ هرچه سبدها بیشتر غوطه ور شوند ، فرایند انفعال آسیب بیشتری می بیند. به خصوص فرآیندهای طولانی به آلیاژهای فوق العاده مقاوم در برابر خوردگی نیاز دارند.

 

شدت امواج التراسونیک مورد استفاده در فرآیند تمیز کردن. اینکه ژنراتور سونوگرافی چقدر قوی است مستقیماً بر میزان فشار سبد در طی تمیز کردن اولتراسونیک تأثیر دارد. ویژگی های فولاد ضد زنگ فرکانس های بالاتر سونوگرافی به سبدهای محکم تری نیاز دارند – که معمولاً به معنای سیم های سنگین تر و جوشکاری دقیق تر است.

این اطلاعات برای حیاتی بودن اثبات می شود مقاومت در برابر خوردگی انواع فولاد ضد زنگ