چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

هنگام سفارش سینی برای صنایع دارویی و پزشکی ، دو مورد از متداول ترین انتخاب مواد برای این سینی ها ، فولاد ضد زنگ و پلاستیک است. از اکثر موارد ، فولاد ضد زنگ جراحی از نظر دوام ، سهولت در استریل ، عمر مفید و مقاومت در برابر جذب آلاینده ، عملکرد بهتری نسبت به پلاستیک سینی های پزشکی دارد.

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند

میلگرد آجدار ۱۲معراج کرد کوی A3 

سینی های پلاستیکی یک مزیت عمده نسبت به سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل دارند: هزینه اولیه. با این وجود ، علیرغم تفاوت در هزینه های اولیه ، سینی های ساخته شده از جنس استنلس استیل آمریکایی به دلایل مختلف هنوز گزینه درستی نسبت به سینی های پلاستیکی هستند.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

دوام فولاد ضد زنگ

بیشتر پلاستیک ها حتی در مقایسه با “نرم ترین” آلیاژهای فولادی نیز نمی توانند تنش زیادی را تحمل کنند. در حالیکه مقاومت کششی بالا در اکثر کاربردهای پزشکی به ندرت مسئله ای است ، مقاومت در برابر ضربه ، مقاومت در برابر خراش و تحمل حرارتی – و در هر یک از این مناطق ، سینی های فولاد ضد زنگ بسیار بهتر از معادل پلاستیکی خود هستند.

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

اسكالپل های تیز و سایر وسایل پزشكی به راحتی می توانند در سینی های پلاستیكی كوچك ایجاد كنند – كوچك هایی كه به مكان مایعات ولگرد و باكتری تبدیل می شوند و باعث عفونت می شوند و بیماران را به خطر می اندازند. چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستندسینی های استیل به طور قابل توجهی در برابر خراش ، فرورفتگی و برآمدگی مقاومت بیشتری دارند.

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

سهولت استریل سازی Stainless Steel

بخاطر تحمل درجه حرارت بالاتر و سطح صاف (مخصوصاً در هنگام جلا دادن به الکترو پولیش) ، استریل کردن سینی های فولاد ضد زنگ بسیار راحت تر از سینی های پلاستیکی است. دمای عملیات عقیم سازی که باعث ذوب شدن سینی های پلاستیکی می شود هیچ صدمه ای به یک سینی فولادی نمی رساند. این می تواند به از بین بردن باکتری ها و ویروس های مقاوم در برابر روش های عقیم سازی بر پایه مواد شیمیایی کمک کند.

قیمت ورق نوردکاری فولادی

CDC به طور کلی دمای عقیم سازی بخار را بین 121 درجه سانتیگراد (250 درجه فارنهایت) تا 132 درجه سانتیگراد (270 درجه فارنهایت) تجویز می کند. این دما به طور قابل توجهی بالاتر از حداکثر درجه حرارت استفاده برای اکثر پلیمرها است که حدود 74 درجه سانتیگراد (165 درجه فارنهایت) است.

فولاد ضد زنگ و فواید زیست محیطی آن

همچنین ، سطح صاف فولاد ضد زنگ الکتریک براق ، چسبیدن مایعات و سایر آلاینده ها به سینی را فوق العاده دشوار می کند – که باعث می شود حذف چنین آلودگی هایی بسیار راحت تر و قابل اطمینان تر باشد. چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند

آپدیت قیمت ورق st52

مزایای هزینه در طول زمان

از آنجا که پلاستیک ها به جذب مایعات حساس هستند ، با گذشت زمان تغییر رنگ داده و آلوده می شوند. همچنین ، حساسیت آنها به خراشیده شدن یا ترک خوردن در اثر ضربه ، عمر مفید آنها را بیشتر محدود می کند. در واقع ، بسیاری از سینی های پلاستیکی پزشکی به عنوان موارد یکبار مصرف طراحی شده اند که به یک دلیل استفاده می شوند و به دلیل این نقص ها دور می ریزند.

تحقیقات جدید در زمینه چاپ سه بعدی با تیتانیوم

از طرف دیگر ، سینی های جراحی از جنس استنلس استیل به دلیل مقاومت کلی در برابر ترک خوردگی ، چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستندخراشیدگی و جذب مایعات ، عمر مفید بسیار بیشتری دارند. این عمر مفید گسترش یافته منجر به کاهش کل هزینه مالکیت (TCO) می شود. حتی اگر هزینه اولیه سینی های پلاستیکی از معادل فولاد ضد زنگ کمتر باشد ، هزینه با گذشت زمان ممکن است بیشتر باشد.

 

این را در نظر بگیرید: اگر سینی فولاد ضد زنگ 500 دلار هزینه دارد و ده سال دوام دارد ، این هزینه 50 دلار در سال است. اما ، اگر یک سینی پلاستیکی 5 دلار هزینه دارد و باید بعد از هر بار استفاده از آن بیرون ریخته شود و شما فقط هفته ای یک بار با آن عمل می کنید ، این مبلغ 260 دلار در سال یا 2،600 دلار TCO (هزینه واقعی در طول زمان) برای 10 سال دیگر است – بیشتر بیش از 5 برابر هزینه

 

خواص مقاوم در برابر خوردگی فولاد ضد زنگ

سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل به دلیل خاصیت مقاوم در برابر خوردگی ، عمر طولانی تری نسبت به پلاستیک دارند. در حالی که فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی در محیط های آب و هوای خالص مقاومت می کند ، چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند گریدهای فولاد آلیاژی بالا نیز در برابر خوردگی اکثر اسیدها ، محلول های قلیایی و محیط های کلر مقاومت می کنند. در مقابل ، بیشتر پلاستیک ها نمی توانند مدت زیادی در محیط های سوزاننده دوام داشته باشند و به طور کلی مقاومت بسیار کمی در برابر خوردگی دارند.

 

توانایی مقاومت در برابر محلول های سوزاننده برای سینی های پزشکی ضروری است زیرا مایعات بدن و حلال های پزشکی خورنده هستند. در حالی که فولاد ضد زنگ عمومی می تواند در برابر تماس با مواد خورنده مانند مایعات بدن مقاومت کند ، فولاد ضد زنگ درجه 316 به ویژه در برابر کلریدهایی که به فولاد معمولی آسیب می رسانند مقاوم است.

قیمت نبشی

در مقایسه با فلزات پلاستیکی یا ارزان تر مانند آلومینیوم ، سینی های فولادی مقاومت بیشتری دارند و در برابر آسیب ناشی از افت تصادفی مقاومت بیشتری دارند چرا سینی های پزشکی از جنس استنلس استیل آمریکایی انتخاب درستی هستند