فولاد نورد گرم چیست؟

 

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

 

هاش سنگین ۳۶ترک

 

در وسایل نقره و لوازم خانگی گرفته تا وسایل الکترونیکی ، قاب های ساختمانی ، اتومبیل و سایر موارد ، فولاد یکی از مهمترین مواد در جهان است. به عنوان آلیاژ آهن طبقه بندی می شود ، هم قوی است و هم سبک. روشهای مختلفی برای ساختن فولاد وجود دارد که یکی از آنها نورد گرم است. فولاد نورد گرم چیست؟

 

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

فولاد نورد گرم توضیح داده شده است

همانطور که از نامش پیداست ، نورد گرم یک فرآیند فلزکاری است که شامل فشرده سازی صفحات مسطح فولاد گرم شده بین دو یا چند غلتک است. این فولاد ابتدا در بالای نقطه تبلور مجدد خود گرم می شود – حدود 1700 درجه فارنهایت – و پس از آن بین یک سری غلتک های استوانه ای مجبور می شود.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

در طی یک فرآیند نورد گرم داغ ، قطعات ضخیم مستطیلی شکل فولاد ، معروف به شمش ، در کوره گرم می شوند. پس از گرم شدن ، سطل ها به ورقه های نازک تری تبدیل می شوند. سپس فولاد گرم شده از طریق دستگاه نورد که شامل یک سری غلتک است تغذیه می شود. هنگامی که فولاد از طریق دستگاه نورد حرکت می کند ، غلطک ها آن را فشرده می کنند.

تاثیر نوسانات بازار در قیمت میلگرد

دستگاه های نورد که برای نورد گرم استفاده می شود به طور متوسط ​​شامل دو تا هشت غلتک است که غلتک های خوراکی برای فشرده سازی فولاد گرم شده هنگام عبور از دستگاه کار می کنند. فولاد نورد گرم چیست؟

 

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

مزایای فولاد نورد گرم

نورد گرم به شرکتهای فلزکاری اجازه می دهد شکل فولاد را به راحتی دستکاری کنند. هنگامی که فولاد در بالای نقطه بازیافت مجدد خود گرم می شود ، شکل پذیری بیشتری پیدا می کند. گرمائی که فولاد در معرض آن قرار می گیرد ، خصوصیات فیزیکی آن را تغییر می دهد و باعث خم شدن ، شکل دادن یا تغییر شکل در آن می شود.

قیمت ورق نوردکاری فولادی

علاوه بر سهولت کار با فولاد ، نورد گرم دارای ضخامت یکنواختی نیز هست. غلتک زدن تضمین می کند که فولاد تمام شده در بعضی مناطق ضخیم و در مناطق دیگر نازک نیست. به لطف روشی که غلتک ها فولاد گرم شده را فشرده می کنند ضخامت یکنواختی خواهد داشت. فولاد نورد گرم چیست؟

آپدیت قیمت ورق st52

کاربردهای فولاد ضد زنگ برای صنعت خودرو

تفاوت فولاد نورد گرم از فولاد نورد سرد

یک روش جایگزین که برای دستکاری شکل و خصوصیات فیزیکی فولاد استفاده می شود ، نورد سرد است. با شنیدن اصطلاح “نورد سرد” ، ممکن است تصور کنید که گرما را شامل نمی شود ، اما این لزوما درست نیست. نورد سرد به همان مراحل نورد گرم احتیاج دارد اما در انتها مرحله اضافه شدن غلتک وجود دارد.

گردش مواد فولادی غیر استاندارد در فیلیپین

با نورد سرد ، فولاد در بالای نقطه تبلور مجدد خود گرم می شود و از طریق یک سری غلتک ، که همان مراحل نورد گرم است ، تغذیه می شود. تفاوت در این است که نورد سرد به مرحله دیگری از نورد نیاز دارد که در دمای اتاق یا نزدیک آن انجام می شود. نورد سرد فرآیند پرزحمت تری است ، اگرچه منجر به فولاد مستحکم تری می شود. فولاد نورد گرم چیست؟

درک لوله و لوله کشی