قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

تیرآهن ساخته شده از آهن و فولاد در ساختمان سازی کاربرد مهم و زیادی دارد. تیرآهن استحکام بالایی دارد و دوام و طول عمر سازه را افزایش می دهد. این محصول به روش های مختلف مثل نوردکاری و ذوبی در کارخانه های فولاد ساخته می شود و شکل ظاهری آن در انواع مختلف تفاوت های کمی با هم دارند. پرکاربردترین و رایج ترین نوع تیرآهن مصرفی در ساخت و سازها به نام تیرآهن معمولی با استاندارد اروپایی است. برای ساختمان های بلند و مرتفع استفاده از تیرهای فولادی بسیار حیاتی است

قیمت میلگرد درپاد تبریز در مشهد

زیرا علاوه بر اینکه زیبایی ظاهری آنها را حفظ می کند، دوام سازه را نیز چند برابر می کند. در این نوشته به موضوع قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد می پردازیم با ما همراه باشید.قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

قیمت تیرآهن مشبک در تهران

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید.

تیرآهن چیست

اهمیت جزئیات سازه های فلزی

یک محصول ساخته شده از فولاد و آهن است که استحکام و دوام بالایی دارد. این مقطع فولادی مقاومت بالایی در برابر نیروهای وارده دارد و از آن در اسکلت سازه های مختلف استفاده می شود. انواع گوناگونی دارد و بر اساس نوع و استاندارد و سایزی که دارد ممکن است علاوه بر اینکه در قسمت های مختلف سازه کاربرد دارد، در صنایع دیگر مثل ساخت ابزار و ماشین لات صنعتی سنگین نیز به کار برده شود. مثلا در ساخت بیل مکانیکی جرثقیل، بالابر و یا در ساخت ابزارها و ماشین آات مورد استفاده در معادن و .. از تیرآهن های مختلف استفاده می شود.

قیمت ورق سیاه مبارکه اصفهان

تیرآهن معمولا از آهن یا فولاد ساخته می شود. از آنجا که آهن و فولاد از فلزات دارای مقاومت و استحکام بلا و دارای مشخصات فنی خوب هستند، معمولا بیشتر برای ساخت تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرند. برای ساخت تیرآهن از استانداردهای گوناگونی اسفاده می شود. این محصول دارای سطح مقطع به شکل I است.قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

قیمت ورق نوردکاری فولادی

انواع تیرآهن

انواع این محصول بر اساس استاندارد ساخت و شکل ظاهری آن مشخص می شود.

تیرآهن معمولی سطح مقطعی به شکل I دارد که نوع اروپایی آن در قسمت اتصال بال ها به جان به صورت قائم هستند. اما در استاندارد روسی محل اتصال با کمی انحنا همراه است.

لوله‌های استوانه‌ای

تیر هاش یا تیر هش دارای بال های عریض است. بال عریض استحکام بالایی به تیرآهن می بخشد. معمولا تیرآهن هاش استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به نوع معمولی آن دارد. موارد استفاده و کاربرد تیرآهن هاش معمولا در دهانه های بزرگ در سازه های عظیم و در صنایع بزرگ و سنگین است. اندازه و طول تیرآهن هاش نیز بزرگ تر و بلند تر از استانداردهای تیر معمولی می باشد. مقطع تیرآهن H به دلیل شباهت به حرف لاتین هاش باعث این نامگذاری شده است. این محصول در دو نوع سبک و سنگین ساخته می شود. که به ترتیب با نام های HEA و HEB نشان داده می شوند. البته بالاتر گفته شد که تیر هش با علامت IPB نیز شناخته می شود و در نوع سبک به صورت IPBA و نوع سنگین به صورت IPBV نشان داده می شود.

اصول وقواعد در مهندسی سازه

تیرآهن لانه زنبوری را از برش دادن و جوش دادن دوباره تیرآهن معمولی تولید می کنند. ابتدا از قسمت جان آن را به صورت ذوزنقه برش می زنند و بعد با قرار دادن دو قسمت بر رویس هم حفره های شش ضلعی بر سطح جان ایجاد می کنند. استحکام تیرآهن لانه زنبوری به میزان زیادی به نوع جوشکاری و استحکام آن بستگی دارد. این محصول را با نام تیر مشبک نیز معرفی می کنند و مزیت های زیادی را برای آن می توان معرفی کرد. تیرآهن لانه زنبوری اقتصادی تر از نوع معمولی با همان سایز است. سبک تر است و در ساخت و سازها از قسمت های سوراخ و مشبک آن برای عبور دادن تاسیسات و لوله و کابل برق و .. استفاده می شود.

گاهی می توان بر اساس نوع کاربری که دارد، از تیؤآهن استوک و دست دوم استفاده کرد. این محصول مقاومت و استحکام بالایی دارد و می توان از آن بارها استفاده کرد ولی بهتر است که در سازه و ساختملان از تیؤآهن با استاندارد بالا و محصولات فولادی و فلزی با دوام استفاده نمود.قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

ماشین کاری چیست

قطعا قیمت تیرآهن دست دوم ارزان تر است. به همین دلیل در بازار آهن و فولاد این محصول را در اندازه های مختلف می توانید پیدا کنید  اما می توان در آزمایشگاه میزان مقاومت، استحکام و سایز خصوصیات فنی آن را محاسبه نمود تا از استفاده آن در کاربری مورد نظر اطمینان حاصل کرد.

آیا زمین جلا داده شده است

کارخانه های تیرآهن سازی

در دنیا کارخانه ها و تولیدکنندگان زیادی برای تیرآهن وجود دارد در ایران نیز به همین صورت است. اما همیشه برخی تولیدکنندگان پیشروتر هستند و محصولات آن ها نیز دارای استحکام بالاتر، استانداردهای دقیق تر و بهتر هستند. به عنوان مثال، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کرمانشاه، ناب تبریز، اهواز و فایکو از معروف ترین ان ها به شمار می روند. سایزها و اندازه های رایج و استانداردهای این محصول در کارخانه های مختلف ممکن است با هم فرق داشته باشد. مثلا کارخانه ذوب آهن تیرآهن های با سایز 12 تا 30 تولید می کند.

 قیمت روز تیرآهن کرمانشاه

 در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irکارخانه تیرآهن کرمانشاه قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه امروز قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت تیرآهن سنگین کرمانشاه امروز قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه کارخانه تیرآهن کرمانشاه قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن 14 اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان امروز در کانال قیمت آهن رسان بهینه مهرگان  قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه کارخانه تیرآهن کرمانشاه قیمت روز تیرآهن کرمانشاه قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

لوله های فولادی در مقابل لوله های پلاستیکی – کدام ماده ساختاری بهتر است

معمولا قیمت تیرآهن تحت تاثیر قیمت دلار، نفت، مواد اولیه، شمش و سنگ آهن است. این محصول همچنین ممکن است بر اساس قیمت سوخت و حامل های انرژی، تغییرات شرایط آب و هوایی و فصلی، شرایط مهم سیاسی و میزان عرضه و تقاضا در بازار دچار نوسان در قیمت شود. قیمت تیراهن بر اساس نوع و استاندارد، وزن و سایر ویژگی های آن متفاوت است. قیمت تیراهن کاخانه های مختلف با استاندارد و سایز یکسان نیز می تواند با هم تفاوت داشته باشد. دلیل این موضوع کیفیت، وزن و ویژگیهای مهم فنی ان می تواند باشد به علاوه ارزش برند کارخانه های مختلف نیز بر قیمت ها اثرگذار است.قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

به عنوان مثال معمولا قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان بالاتر است اما این به معنی پایین بودن کیفیت محصولات سایر کاخانه ها نیست.